Policjanci z toruńskiej „drogówki” zatrzymali do kontroli kierowcę, który rozmawiał przez telefon komórkowy. Podczas dokładnego sprawdzenia okazało się, że grożą mu surowsze konsekwencje niż mandat karny. Okazało się, ze mężczyzna prowadził samochód pomimo zakazu sądowego. Grozi mu za to nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj (10.07) około godziny 10:00 na ul. Olsztyńskiej policjanci z toruńskiej „drogówki” zauważyli kierowcę renault kangoo, który rozmawiał przez telefon komórkowy podczas jazdy. Mundurowi zatrzymali auto do kontroli. Szybko wyszło na jaw, że mężczyźnie grożą znacznie surowsze konsekwencje, niż mandat karny za popełnione wykroczenie. Po dokładnym sprawdzeniu okazało się, że 40-latek nie powinien prowadzić samochodu. Toruński sąd wydał mu zakaz prowadzenia pojazdów obowiązujący do czerwca 2020 roku. 

Mężczyźnie grozi teraz do 5 lat kary pozbawienia wolności.  

Autor: Wojciech Chrostowski
Publikacja: Wojciech Chrostowski

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.