Po wygranej 74:70 w Arenie Toruń Polski Cukier prowadzi w finałowej rywalizacji z Anwilem Włocławek 3:2. Gra o mistrzostwo Polski toczy się do czterech zwycięstw.

Przed niedzielnym spotkaniem stan rywalizacji pomiędzy Twardymi Piernikami a Anwilem wskazywał na remis 2:2. 9 czerwca w Arenie Toruń walka toczyła się punkt za punkt. W pierwszej kwarcie nieznacznie lepsi byli gospodarze (21:19), a w drugiej partii zawodnicy z Włocławka odrobili jeden punkt straty. Najbardziej wyrównana okazała się trzecia kwarta zakończona remisem 52:52. W ostatniej, decydującej części meczu Twarde Pierniki odskoczyły gościom na kilka punktów w końcówce meczu, aby ostatecznie wygrać czterema "oczkami".

W drużynie Polskiego Cukru najskuteczniejszym zawodnikiem był w niedziele Cheikh Mbodj (16 pkt), dla gości natomiast najlepiej punktował Chase Simson (20 pkt). Rywalizacja o zwycięstwo w rozgrywkach Energa Basket Ligi toczy się do czterech zwycięstw.

Mecz nr 6 odbędzie się w środę 12 czerwca 2019 r. w Hali Mistrzów we Włocławku. W przypadku zwycięstwa Anwilu decydujące spotkanie odbędzie się w piątek 14 czerwca 2019 r. w Arenie Toruń.

Fot. Adam Zakrzewski