W Czerniewicach odbył się już XIX festyn w Parafii pw. MB Łaskawej i Św. Escrivy zatytuowany „Tu są moje Czerniewice”. Wśród licznych stanowisk i atrakcji w imprezie nie mogło zabraknąć policjantów z Komisariatu Policji Toruń-Podgórz. Przybyli na piknik mogli nie tylko z bliska przyjrzeć się sprzętowi wykorzystywanemu w codziennej służbie, ale i oznakować swój rower.

W minioną niedzielę (09.06) w Czerniewicach odbył się  już XIX  festyn w Parafii pw. MB Łaskawej i Św. Escrivy zatytuowany „Tu są moje Czerniewice”. Wśród licznych stanowisk mundurowych oraz licznych atrakcji  w imprezie mieli przyjemność wziąć udział funkcjonariusze  z Komisariatu Policji Toruń-Podgórz. 

Policjanci zorganizowali stoisko edukacyjno-profilaktyczne ,w którym mówili o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, szczególnie o bezpieczeństwie niechronionych uczestników ruchu drogowego. W związku ze zbliżającymi się wakacjami letnimi, policjanci mówili również o bezpiecznych formach spędzania czasu wolnego. 
Dzieci miały możliwość z bliska obejrzeć radiowóz policyjny, a nawet poczuć się jak prawdziwi policjanci siadając za jego kierownicą lub zakładając sprzęt wykorzystywany przez policjantów w codziennej służbie lub podczas zabezpieczeń różnego rodzaju imprez. Ponieważ zbliżają się wakacje a wielu z nas wsiada  na rowery,  przez cały czas   trwania pikniku  policjanci prowadzili  akcję znakowania rowerów, która jak zawsze cieszyła się dużym zainteresowaniem.
Takie rodzinne spotkania to niepowtarzalna okazja do spędzenia niecodzienny sposób wspólnego czasu  i zrobienia pamiątkowych zdjęć np. w policyjnym radiowozie lub służbowej kamizelce. Całości czujnym okiem doglądał  organizator   imprezy czyli   Proboszcz Parafii ks. kan.  dr Mariusz Stasiak.  

Autor: Wioletta Dąbrowska
Publikacja: Wojciech Chrostowski
  • stoisko policyjne. Policjant siedzi za stolikiem, obok drugi policjant znakuje rower
  • ludzie stoją przy radiowozie