Dobiegają końca nabory wniosków na studia podyplomowe dla osób do 30. roku życia, realizowanych w ramach projektów współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej – informuje Powiatowy Urząd Pracy.

Osoba bezrobotna może zostać skierowana na wskazane przez nią studia podyplomowe pod warunkiem uzasadnienia ich celowości i zwiększenia szans na rynku pracy. Efektem ukończenia studiów podyplomowych powinno być uzyskanie kwalifikacji, co jest weryfikowane przez przeprowadzenie odpowiedniego ich sprawdzenia (np. w formie egzaminu).

Studia przeznaczone są dla osób w wieku 18-29 lat (nieukończone 30 lat) zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy dla Miasta Torunia jako osoby bezrobotne (o których mowa w ustawie o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy), które nie uczestniczą w kształceniu i szkoleniu się (tzw. młodzież NEET).

UWAGA! Udział osób, które nie ukończyły 25. roku życia w formie (studia podyplomowe) możliwy jest jedynie w sytuacji, jeśli są zarejestrowane jako osoby bezrobotne przez okres nie dłuższy niż 4 miesiące.

Szczegółowe informacje

Kontakt: 56 658 02 23,e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Miejsce składania wniosków:
Powiatowy Urząd Pracy dla Miasta Torunia
ul. Mazowiecka 49a
87-100 Toruń
Kancelaria – stanowisko nr 1 (parter)