Niemiecki inwestor Kastenmüller GmbH uroczyście otworzył swoją filię Kastenmüller Polska Sp. z o.o. w Toruniu przy ul. Polnej 105.

Przedsiębiorstwo zdecydowało się ulokować swoją siedzibę w Toruniu dzięki współpracy z Polsko-Niemiecką Izbą Przemysłowo-Handlową, Kujawsko-Pomorskim Centrum Obsługi Inwestora i Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu.

KASTENMÜLLER to przedsiębiorstwo produkcyjne z Bawarii z prawie 60- letnią tradycją młynarską, przekazywaną z pokolenia na pokolenie. Firma jest m.in. wykonawcą pod klucz młynów: pszennych, żytnich, kukurydzianych, linii pet-food, kaszarni, płatkarni, linii makaronowych, silosów i hal do materiałów sypkich.

Inwestor specjalizuje się w projektowaniu oraz budowie młynów do produkcji różnych gatunków mąk z zastosowaniem innowacyjnych rozwiązań oraz najnowocześniejszej technologii dla przemysłu zbożowo-młynarskiego w tym opatentowanego przez siebie mlewnika Variomill-S oraz mobilnego młyna The Mill Truck, mogącego dotrzeć w najdalsze zakątki świata, by zapewnić przemiał zboża także w miejscach, gdzie nie ma młynów.

Firma oferuje koordynowanie prac montażowych na miejscu, uruchomienie, szkolenie personelu oraz wspieranie klienta, by zagwarantować bieżącą produkcję.

Kastenmüller Sp. z.o.o. chce rozwijać swoje toruńskie biuro projektowe i w najbliższych latach planuje wdrożenie produkcji zaprojektowanych w naszym mieście maszyn oraz urządzeń dla przemysłu zbożowo-młynarskiego, które z Torunia wysyłane będą do odbiorców na całym świecie.