Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Toruń

"Rozstrzelana niepodległość. Ofiary zbrodni pomorskiej 1939 roku" to temat konferencji organizowanej w piątek 22 listopada 2019 r. przez Fundację Generał Elżbiety Zawackiej i Instytut Pamięci Narodowej Delegatura Bydgoszcz. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Konferencję poprzedzi o godz. 9.00 złożenie kwiatów na grobie gen. Elżbiety Zawackiej (cmentarz Św. Jerzego, ul. Gałczyńskiego) i pod Pomnikiem Ofiar Zbrodni Pomorskiej 1939 (Park Pamięci obok dworca autobusowego). O godz. 10.00 nastąpi otwarcie sesji referatowej w Dworze Artusa. W imieniu organizatorów gości powitają Jan Wyrowiński, przewodniczący Rady Fundacji Generał Elżbiety Zawackiej i prof. dr hab. M. Golon IPN/UMK. Program konferencji

Debacie naukowej z udziałem naukowców i kombatantów towarzyszyć będą warsztaty historyczne dla młodzieży (godz.10.00-13.30) i pokaz filmu pt. "Szpęgawsk 1939" reż. S.Bartkowskiego (godz. 17.30).

Organizacja konferencji jest wspierana finansowo przez Gminę Miasta Toruń oraz Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych.