8 grudnia 2019 roku w CKK Jordanki wystąpi Robbie Williams. Światowej sławy gwiazda muzyki do Torunia przyjeżdża promować swój nowy dwupłytowy album „Christmas Present”.

Gala z udziałem Robbiego Williamsa zostanie zarejestrowana, a blisko godzinny materiał z Torunia zostanie wyemitowany pierwszego lub drugiego dnia Świąt Bożego Narodzenia o godzinie 20:00 na antenie TVP 2.

Występ w Toruniu gwiazdy tego formatu oraz retransmisja tego koncertu w telewizji o ogólnopolskim zasięgu to doskonała okazja, by zaprezentować walory naszego miasta. W związku z tym gmina zawarła umowę promocyjną z organizatorem tego wydarzenia - SOS Music, opiewającą na kwotę 246 000 zł brutto. Szacuje się, że tzw. ekwiwalent reklamowy dla Torunia przekroczy 1 mln zł.

Urząd Miasta Torunia nie jest organizatorem gali i nie dysponuje zaproszeniami na to wydarzenie. Z informacji uzyskanych od SOS Music wynika, że co najmniej 100 pojedynczych wejściówek zostanie przekazanych lokalnym mediom, aby te mogły je rozdysponować wśród mieszkańców Torunia w ramach konkursów.

Toruńska gala z udziałem Robbiego Williamsa to jedna z dwóch w Europie, która zostanie zarejestrowana i wyemitowana przez telewizję. Podobna organizowana jest we współpracy z angielską stacją ITV.