Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Toruń

29 listopada 2019 roku w Teatrze Baj Pomorski rozpoczęto XXVI Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Spotkanie zorganizowano tuż przed rozpoczęciem adwentu.

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom to coroczna ogólnopolska akcja charytatywna organizowana przez Caritas zawsze przed Świętami Bożego Narodzenia. Polega na rozprowadzaniu specjalnych świec z logo Caritas i zachęcaniu do wysyłania SMS-ów, z których dochód zostanie przeznaczony na pomoc potrzebującym dzieciom. Na scenie Baja Pomorskiego oficjalnie zainaugurowano tegoroczną, toruńską odsłonę akcji.

- Miliony naszych świec zawsze płoną na stołach w wielu domach podczas wigilijnej kolacji. Ta świeca jest symbolem ludzkiej dobroci i życzliwości. Zebrane w trakcie akcji pieniądze przekazano do tej pory m.in. dzieciom potrzebującym rehabilitacji czy podopiecznym domu dziecka w Kenii. W ubiegłym roku udało się wesprzeć 50 dzieci z obozu dla uchodźców w Aleppotłumaczy ks. Daniel Adamowicz z Caritas Diecezji Toruńskiej.

Spotkanie inaugurujące Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom było okazją do podsumowania kampanii „Warto być bohaterem”. Akcja ma na celu kształtowanie pozytywnych postaw wśród dzieci i młodzieży, w jej ramach w szkołach zbierane są pieniądze, które Cartias przekazuje potrzebującym.

- Bardzo dziękuję za Wasz wkład w niesienie pomocy drugiemu człowiekowi. To bardzo ważne, aby rozumieć potrzeby człowieka obok nas, bo tak tworzymy wspólnotę. Dziękuję, że pomagacie nam tworzyć tę wspólnotęgratulował zebranym zastępca prezydenta Torunia Andrzej Rakowicz.

Podczas spotkania w Teatrze Baj Pomorski uroczyście odpalono pierwszą świecę tegorocznej edycji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

fot. Lech Kamiński