Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Toruń

W niedzielę około północy przyjechał na stację benzynową bez uprawnień i ważnych badań technicznych . Jednak to nie najgorsze jego przewinienia. Prowadząc opla miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Trafił do policyjnego aresztu. Grozi mu do 2 lat więzienia.

W niedzielę tj .17.05.2020 około  północy patol policjantów prewencji z Komisariatu Policji Toruń Podgórz pełniący służbę w Cierpicach zauważył pojazd , który wjechał na stację benzynową. Widok kierowcy opla  zaniepokoił funkcjonariuszy i postanowili go wylegitymować.
Już po pierwszych kliku słowach policjanci wyczuli od kierowcy wyraźną woń alkoholu. Wynik zaskoczył samych funkcjonariuszy.  Badanie wykazało, że 44-  latek miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Po dokładnym sprawdzeniu wyszło na jaw , że kierowca oprócz tego , że nie powinien wsiąść do pojazdu pod wpływem alkoholu, to w ogóle nie powinien prowadzić auta  ponieważ 10 lat temu miał cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami . Do tego okazało się, że samochód nie posiadał ważnych badań technicznych. Na tą chwilę kierowcy może grozić do 2 lat więzienia.
Autor: Wioletta Dąbrowska
Publikacja: Wioletta Dąbrowska
  • kontrola trzeźwości