Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Toruń

Svein Arne Hansen, prezydent European Athletics, zmarł w dniu 20 czerwca 2020 r. W 2016 r. gościł w Toruniu podczas 2. mityngu lekkoatletycznego Copernicus Cup.

Pochodzący z Norwegii Svein Arne Hansen stał na czele European Athletics od 2015 roku. W roku 2019 został wybrany prezydentem organizacji po raz drugi.

W czasie prezydentury Hansena Toruń stał się ważnym punktem na lekkoatletycznej mapie Europy. 27 kwietnia 2018 roku w Berlinie Rada European Athletics (EA) podjęła decyzję o przyznaniu miastu Toruń prawa do organizacji Halowych Mistrzostw Europy w Lekkiej Atletyce w 2021 r.

Wcześniej, w 2016 roku Svein Arne Hansen odwiedził nasze miasto, by obserwować drugą edycję międzynarodowego mitygu lekkoatletycznego Copernicus Cup. Nie krył wówczas zadowolenia z organizacji tego wydarzenia. Byl także pod wrażeniem hali Arena Toruń, podkreślając, że jest to obiekt na miarę znaczących wydarzeń sportowych rangi międzynarodowej. – Byłem w wielu lekkoatletycznych obiektach, ale tutaj w Toruniu macie najpiękniejszy jaki w życiu widziałem - powiedział wówczas.

Fot. Polski Związek Lekkiej Atletyki