Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Toruń

Pobili 23 – latka i z jego plecaka ukradli kilkadziesiąt złotych oraz maszynkę do robienia papierosów. Mowa o 52 i 31 latku, którzy zostali zatrzymani, bezpośrednio po zdarzeniu przez patrol policjantów. Teraz odpowiedzą za dokonanie rozboju za co grozi im do 12 lat więzienia.

 
Wczoraj (30.07.), około godz. 6:00 w Toruniu przy ul. Szerokiej doszło do rozboju. Sprawcy podeszli do pokrzywdzonego i zażądali od niego wydania pieniędzy, gdy ten odmówił siłą zmusili  23 –latka do wydania plecaka. To właśnie z niego  zabrali pieniądze w kwocie kilkudziesięciu złotych oraz maszynkę do robienia papierosów. Pokrzywdzony  o całej sprawie zawiadomił  policję .
Policjanci prewencji z  Komisariatu Policji Toruń Śródmieście na terenie , którego doszło do tej kradzieży  zaraz po zdarzeniu sprawdzali ulicę po ulicy. Na jednej z nich zatrzymali mężczyzn odpowiadających rysopisowi podanemu przez okradzionego.  O pomyłce nie było  mowy.
To 52  i 31 latek. Żaden z nich nie posiada  stałego adresu zamieszkania. Dzisiejszą  noc spędzili w policyjnym areszcie. Dzisiaj z ust śledczych usłyszeli zarzuty dokonania rozboju. Starszy z nich był wielokrotnie notowany za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu oraz mieniu. Miał już bowiem   m.in. na swoim koncie pobicie, włamanie,   kradzieże oraz oszustwo.
Teraz obu mężczyznom grozi do 12 lat więzienia.
Autor: Wioletta Dąbrowska
Publikacja: Wioletta Dąbrowska
  • zdjęcia sprawców  prowadzonych przez kryminalnych z KMP w Toruniu
  • zdjęcia sprawców  prowadzonych przez kryminalnych z KMP w Toruniu
  • zdjęcia sprawców  prowadzonych przez kryminalnych z KMP w Toruniu