Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Toruń

Na zdjęciu: grafika promująca jubileusz filmu "Rejs"

19 października 2020 roku o godzinie 19:00 obchodzimy 50-te urodziny filmu „Rejs” Marka Piwowskiego. Z tej okazji przygotowano szereg atrakcji.

Organizatorzy jubileuszu zapraszają wszystkich miłośników tego kulturowego fenomenu do obejrzenia okolicznościowego programu na żywo.

- Live odbędzie się z udziałem Stanisława Tyma, filmowego KO-wca, Janusza Kłosińskiego, znanego z roli Śpiewaka Józia (to on powiedział „na każdym zebraniu jest taka sytuacja, że ktoś musi zacząć pierwszy”), Macieja Łuczaka, autora książki o filmie, Stanisława Fidelisa, kapitana parowców pasażerskich i autora książek o żegludze wiślanej, Jadwigi Klim z Narodowego Muzeum Morskiego zajmującej się historią żeglugi na Wiśle, Jacka Marczewskiego, fotoreportera, żeglarza i armatora tradycyjnej łodzi, Stanisława Wrońskiego, eksperta w dziedzinie żeglugi śródlądowej oraz Jacka Kiełpińskiego, dziennikarza, podróżnika i współtwórcy Festiwalu Wisływyliczają organizatorzy.

Realizatorem programu jest Studio Festiwalu Wisły w Toruniu, gdzie, jak wiadomo, „Rejs” się zaczyna. Spotkanie poprowadzi Jacek Beszczyński - bard, poeta, konferansjer, z wykształcenia instruktor kulturalno-oświatowy.

Tranmisja będzie dostępna m.in. na fanpage’u Festiwalu Wisły na Facebooku – aby przejść do strony kliknij tutaj.