Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Toruń

Grafika przedstawia logo Pomorzanina Toruń

Klub Sportowy Pomorzanin Toruń świętuje 85-lecie istnienia. Przez wiele lat działał jako klub wielosekcyjny. Dziś Pomorzanin ma dwie sekcje - piłkarską i hokeja na trawie.

Klub Pomorzanin Toruń został założony w 1935 roku. Przez wiele lat można było w nim trenować, boks, brydża sportowego, gimnastykę artystyczną, hokej na lodzie, hokej na trawie, podnoszenie ciężarów, szachy, koszykówkę, lekkoatletykę i piłkę nożną. Obecnie w klubie działają dwie sekcje: hokeja na trawie i piłki nożnej skupiające zarówno młodzież, jak też zawodników kategorii senior. Z kolei pięściarze usamodzielnili się w 2013 roku, choć zachowali nazwę klubu.

Dumą Pomorzanina są jego olimpijczycy. Na przestrzeni 85 lat klub dochował się ich siedmiu, biorąc pod uwagę tylko tych, którzy reprezentowali jego barwy w momencie olimpijskiego występu. Jako pierwsza olimpijką została Melania Sinoracka, która podczas igrzysk w Londynie rywalizowała w rzucie oszczepem. Cztery lata później w Helsinkach startował hokeista na trawie Tadeusz Tulidziński (uprawiał także hokej na lodzie). W 1964 roku toruński klub mógł się pochwalić aż trójką swoich reprezentantów podczas zimowych igrzysk w Innsbrucku - byli to hokeiści Józef Stefaniak, Józef Wiśniewski oraz Andrzej Żurawski.

Największe sukcesy odnoszą zawodnicy hokeja na trawie. W ostatnich latach dobrze radzą sobie także piłkarze, którzy w roku jubileuszu po 28 latach awansowali do III ligi.