W minionym tygodniu (02.06) czyli przed długim weekendem czerwcowym na drogach powiatu toruńskiego trwały wzmożone kontrole kierowców. Wszystko po to, aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim podróżującym. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego toruńskiej komendy sprawdzali prędkość, trzeźwość i przestrzeganie przez kierowców przepisów ruchu drogowego.

Początek długiego weekendu czerwcowego, policjanci z toruńskiego Wydziału Ruchu Drogowego rozpoczęli  kaskadową kontrolą prędkości. Polega ona na ustawieniu jednego patrolu z miernikiem prędkości, a kolejnego w pewnej odległości, czyli  kilkaset metrów dalej. To sposób na ostudzenie temperamentu najbardziej zatwardziałych kierowców w łamaniu przepisów ruchu drogowego.

 

We wtorek (02.06.)  policjanci  dbali o bezpieczeństwo na drogach naszego powiatu.  Z pewnością wszyscy podróżujący zauważyli zwiększona liczbę patroli.  Do kolegów, którzy przy głównych drogach stacjonarnie dokonywali pomiaru prędkości,  dołączyli też policjanci w  nieoznakowanych  radiowozach.

 

Akcja miała charakter prewencyjny a celem  policjantów było m.in.  zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym i  płynności ruchu. Policjanci bardzo mocno zwracali uwagę na przestrzeganie ograniczeń prędkości, korzystanie z pasów bezpieczeństwa, wszelkie nieprawidłowe zachowania kierowców wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności pieszych i rowerzystów. Realizowali również  działania ukierunkowane na kontrolę stanu trzeźwości i stanu psychofizycznego kierujących pojazdami, właściwym przewożeniu dzieci w urządzeniach, które są do tego dostosowane.

 

Policjanci w tym czasie pełniący służbę przy wszystkich głównych drogach naszego powiatu skontrolowali  blisko 272 pojazdy, ujawniając 163 wykroczenia polegające na przekroczeniu dozwolonej prędkości. Niestety znamienita większość  kierowców w rażący sposób złamała przepisy ruchu drogowego i w znaczącym stopniu zagrażała bezpieczeństwu innych użytkowników ruchu drogowego. Dla 133 kierowców spotkanie z policjantami zakończyło się mandatem i punktami karnymi, policjanci zatrzymali też uprawnienia kierowcy, który przekroczył o ponad 50 km/h dozwoloną prędkość, skierowali jeden wniosek do sądu a   w  stosunku do 28 kierowców  zastosowali pouczenia.