Porady dotyczące przechowywania paliw w domu: Co kupić, gdzie przechowywać i dlaczego

Jeśli planujesz przygotować się na klęskę żywiołową lub po prostu zorganizować swój dom, ważne jest, aby wiedzieć, gdzie przechowywać paliwo. Przechowywanie benzyny i innych łatwopalnych płynów wewnątrz domu może wydawać się sprzeczne z intuicją, ale ryzyko jest realne. Przechowując paliwo w domu, podejmij następujące środki ostrożności, aby zapewnić bezpieczeństwo swojej rodzinie. Jeśli masz do dyspozycji przestrzeń wewnątrz domu, bezpieczniej jest przechowywać benzynę tam niż na zewnątrz. Poszukaj wolnostojącej szopy lub innej konstrukcji, która utrzyma paliwo z dala od potencjalnych źródeł zapłonu, takich jak bezpośrednie światło słoneczne, grzejniki lub otwarte okna. Jeżeli musisz przechowywać paliwa palne na zewnątrz, unikaj trzymania ich w przybudowanym garażu lub innej konstrukcji nie nadającej się do użytku.

Jaki rodzaj paliwa przechowywać?

Większość paliw można bezpiecznie przechowywać przez czas nieokreślony w suchym, chłodnym środowisku dlatego sprzedaż hurtowa paliw Warszawa jest bardzo popularna. Jednak różne paliwa mają różne okresy przechowywania, a niektóre mogą wymagać specjalnej opieki. Oto kilka popularnych rodzajów paliwa i wskazówki dotyczące ich przechowywania.

  • Diesel - Diesel, który jest używany w samochodach napędzanych olejem napędowym, kosiarkach i innych urządzeniach, pozostanie użyteczny przez kilka lat, jeśli będzie przechowywany w chłodnym, suchym miejscu. W gorącym klimacie południowych stanów, olej napędowy będzie przechowywany przez około 2 lata.
  • Nafta - Nafta jest powszechnie używana do ogrzewania pomieszczeń. Przechowuj naftę w szczelnie zamkniętym plastikowym pojemniku. Najlepsze pojemniki mają pojemność jednej kwarty. Badania sugerują, że nafta powinna być wymieniana co roku, choć może być przechowywana do trzech lat, jeśli temperatury są kontrolowane.
  • Benzyna - Benzyna jest powszechnym paliwem do kosiarek, samochodów, łodzi, pił łańcuchowych i innych urządzeń. Jeśli paliwo nie znajduje się w zbiorniku pod ciśnieniem, powinno być przechowywane w plastikowym wiadrze. W przeciwnym razie, benzyna powinna być przechowywana w pojemniku pod ciśnieniem.

Jak przechowywać paliwo w domu?

Większość paliwa pozostanie zdatna do użytku przez kilka lat, jeśli będzie przechowywana w chłodnym, suchym miejscu. Zmierz i zaznacz ilość paliwa, którą masz pod ręką. Pomoże Ci to śledzić, ile go masz i kiedy zostało zakupione. Jeśli burza lub inna katastrofa zakłóci łańcuch dostaw, będziesz wiedzieć, kiedy kończy się zapas i będziesz mógł kupić więcej paliwa, zanim dojdzie do jego niedoboru. Przechowuj pojemniki z paliwem w chłodnym, suchym miejscu. Nie przechowuj paliwa w piwnicy, w której latem może być bardzo wilgotno, a zimą bardzo zimno. Przechowuj paliwo z dala od źródeł ciepła, takich jak bezpośrednie światło słoneczne lub otwarte okno. Ciepło może zwiększyć tempo, w jakim paliwo staje się nieświeże. Wybierz miejsce przechowywania, do którego łatwo się dostać, aby móc szybko uzupełnić sprzęt w razie potrzeby. Benzyna szybko wyparuje, jeśli nie jest odpowiednio przechowywana.