W dniach 16-22 września 2021 r., w czasie trwania Europejskiego Tygodnia Mobilności, we wszystkich europejskich krajach prowadzona jest akcja pod nazwą ROAD SAFETY DAYS (Dni bezpieczeństwa ruchu drogowego). Działania te koordynowane są przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL oraz popierane m.in. przez Komisję Europejską i Europejską Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (ETSC).

Road SafetyDays to działania Policji ruchu drogowego oraz innych podmiotów z obszaru bezpieczeństwa ruchu drogowego, ukierunkowane na dążenie do założeń zgodnych z WIZJĄ ZERO – zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych. Kluczem do osiągnięcia poprawy bezpieczeństwa na drogach w dużej mierze jest zmiana zachowań ich użytkowników.

 

Dzisiaj (21.09) w ramach akcji na placu przed Urzędem Marszałkowskiego policjanci z toruńskiej komendy wspólnie z innymi służbami przeprowadziły działania profilaktyczne skierowane do wszystkich uczestników ruchu drogowego. Funkcjonariusze rozmawiali na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Uczestnicy otrzymali  opaski odblaskowe oraz ulotki.  Każdy chętny mógł skorzystać z symulatora dachowania oraz nauczyć się udzielać pierwszej pomocy.