Komendant Komisariatu Policji w Dobrzejewicach, w czasie wolnym od służby, zatrzymał 23-letniego mężczyznę, który okradł jeden ze sklepów w Brzozówce. Złodziej usłyszał już zarzut kradzieży szczególnie zuchwałej. Za to przestępstwo może mu grozić nawet 8 lat pozbawienia wolności.

W miniony piątek (20.01) podkom. Tomasz Markowski, który na co dzień kieruje Komisariatem Policji w Dobrzejewicach, w czasie wolnym od służby, udał się na zakupy do jednego ze sklepów w gminie Obrowo.

Komendant wyłożył produkty przed kasą i czekał, aż za swoje towary zapłaci stojący przed nim młody mężczyzna, który na taśmie położył alkohol, papierosy, słodycze i inne produkty. Po podsumowaniu rachunku przez kasjerkę klient ten zapakował zakupy do swojego plecaka, zarzucił go na ramię i nie płacąc, wybiegł ze sklepu. Za złodziejem wybiegł Komendant Markowski. Przestępca, widząc, że jest ścigany, przyspieszył jeszcze bardziej. Po około 400 metrach uciekinier został zatrzymany przez Szefa dobrzejewickich policjantów i doprowadzony do pomieszczenia biurowego sklepu, skąd wezwano umundurowany patrol.

Zatrzymanym okazał się być 23-letni mieszkaniec gminy Ciechocin, który miał już na swoim koncie kilka innych przestępstw. Skradzione produkty wróciły na półki sklepowe. Sprawca trafił do policyjnej celi, a następnego dnia usłyszał zarzut kradzieży szczególnie zuchwałej. Prokurator zadecydował, że podejrzany dwa razy w tygodniu musi stawiać się w komisariacie w ramach dozoru policji.

Za popełnienie tego przestępstwa może mu grozić do ośmiu lat pozbawienia wolności, o wysokości kary zadecyduje sąd.