Technik kryminalistyki z toruńskiej komendy odwiedził uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 32 w Toruniu. Policjant zapoznał dzieci z zasadami bezpiecznego poruszania się po drodze oraz opowiedział o swojej pracy.

We wtorek 7 marca 2023 roku asp. Sławomir Kardyś spotkał się z uczniami I klasy ze Szkoły Podstawowej nr 32 w Toruniu, aby zapoznać dzieci z zasadami bezpiecznego zachowania na drodze oraz opowiedzieć o zagrożeniach wynikających z nieprzestrzegania przepisów ruchu drogowego.

Funkcjonariusz szczególną uwagę zwrócił na to, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych. W zajęciach zaprezentował „magiczną tubę”, dzięki której uczniowie przekonali się, jaka jest różnica między osobą, która nosi elementy odblaskowe, a która ich nie posiada.

W drugiej części spotkania, gdy policjant opowiadał o swojej pracy, okazało się, że uczniowie są wielkimi miłośnikami zagadek kryminalnych. Dlatego największą frajdą było ujawnianie i zabezpieczanie swoich śladów daktyloskopijnych, które każdy uczeń zabrał ze sobą na pamiątkę.

Na zakończenie wszyscy otrzymali kolorowanki ze znakami drogowymi oraz elementy odblaskowe.

 

  • Grupowe zdjęcie dzieci z policjantem
  • Policjant ujawnia ślady daktyloskopijne
  • Dzieci ujawniają ślady daktyloskopijne
  • Uczniowie odwzorowują swoje linie papilarne
  • Policjant pokazuje ,,Magiczną Tubę"