Na Polanie Barbarka odbył się piknik rodzinny na „Pożegnanie Lata” zorganizowany przez Nicolaus Bank, Stowarzyszenie Go Sport! oraz Radio Gra Toruń. Policjanci z toruńskiej komendy wsparli przedsięwzięcie poprzez zorganizowanie stanowiska prezentującego pracę Policji, przy którym rozmawiali z mieszkańcami naszego miasta na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

W minioną niedzielę (10.09.2023) na Polanie Barbarka odbył się piknik na „Pożegnanie Lata”. Słoneczna pogoda i liczne atrakcje przyciągnęły mieszkańców Torunia. Organizatorzy zadbali, by w ten wyjątkowy czas nikt się nie nudził. W wydarzeniu wzięli udział funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu.

Podczas imprezy policjanci zaprezentowali sprzęt będący na wyposażeniu Policji. Chętni mogli usiąść za kierownicą radiowozu i motocykla. Z możliwości obejrzenia wnętrza oznakowanego wozu korzystali również dorośli. Mundurowi wykorzystali sposobność kontaktu z mieszkańcami, promując „Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa” oraz aplikację „Moja Komenda”.

Każdy uczestnik pikniku otrzymał tematyczne ulotki edukacyjne, które będą przypominały o tym, jak uchronić się przed zagrożeniami oraz elementy odblaskowe, które zwiększają bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego. Takie spotkania to również doskonała okazja, aby porozmawiać z osobami zainteresowanymi służbą w Policji o procedurze rekrutacyjnej oraz o tym, jakie warunki należy spełniać, aby założyć mundur.


Autor: sierż. sztab. Sebastian Pypczyński
Publikacja: sierż. sztab. Sebastian Pypczyński