W okresie od rozpoczęcia roku szkolnego organizowane są spotkania z dziećmi i młodzieżą, na których policjantka z toruńskiej drogówki dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem na temat bezpiecznego poruszania się na drodze. Tym razem funkcjonariuszka odwiedziła młodych słuchaczy ze Szkoły Podstawowej w Górsku.

Wczoraj (12.09.2023) policjantka z Wydziału Ruch Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Toruniu rozmawiała o bezpieczeństwie z uczniami Szkoły Podstawowej w Górsku. To kolejne spotkanie informacyjno-edukacyjne realizowane w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”

Wizyty policjantów w szkołach zawsze są dużą atrakcją dla najmłodszych, ale ich głównym założeniem jest kształtowanie właściwych postaw i zachowań dzieci. Młodszy Aspirant Monika Stolarska omówiła z młodymi słuchaczami podstawowe zasady przechodzenia przez przejście dla pieszych i objaśniła, po której stronie drogi należy się poruszać. Policjantka uświadomiła najmłodszych, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, gdy dni są krótsze, a widoczność na drodze jest ograniczona. Uczniowie mieli okazję zobaczyć „magiczną tubę”, dzięki której dowiedzieli się, jak z perspektywy kierowcy wygląda osoba nosząca odblaski, która porusza się po zmroku.

Zajęcia bardzo spodobały się małym słuchaczom. Dzieci brały w nich aktywny udział, a odpowiadając na zadawane pytania, wykazywały się dużą znajomością w zakresie bezpieczeństwa.


Autor: sierż. sztab. Sebastian Pypczyński
Publikacja: sierż. sztab. Sebastian Pypczyński