Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Toruń

Policjantki z toruńskiej komendy spotkały się z członkiniami Toruńskiego Stowarzyszenia "Amazonki". Funkcjonariuszki przekazały kilka cennych rad, jak postępować, by nie stać się ofiarą przestępstwa i podkreślały, jak ważne jest w kontakcie z obcymi osobami stosowanie zasady ograniczonego zaufania.

18 marca 2019 r. funkcjonariuszki Wydziału Prewencji  Komendy Miejskiej Policji w Toruniu asp. Małgorzata Olewińska i sierż. szt. Ewa Kłosińska spotkały się z Seniorkami z Toruńskiego Stowarzyszenia Amazonek. 

Funkcjonariuszki rozmawiały z seniorkami o oszustwach i zagrożeniach z jakimi mogą się spotkać każdego dnia osoby starsze i jak ich uniknąć. Zwrócono szczególną uwagę na oszustwa na tzw. ,,wnuczka” oraz inne odmiany oszustw ,,na policjanta”, na ,,hydraulika”, czy też na ,,cygankę”. Policjantki przekazały kilka cennych rad, jak postępować, by nie stać się ofiarą przestępstwa. Podkreślały, jak ważne jest w kontakcie z obcymi osobami stosowanie zasady ograniczonego zaufania. Aby przybliżyć tą tematykę zaprezentowano filmy edukacyjne przygotowane przez Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy, które pokazują w jaki sposób działają sprawcy oszustw na tzw. ,,wnuczka” czy ,,policjanta”. Na zakończenie spotkania Seniorki oraz policjantki wymieniły się spostrzeżeniami, informacjami oraz doświadczeniami w sposobach radzenia sobie z przestępstwami. 

Autor: asp. Małgorzata Świątkowska-Olewińska, Wydział Prewencji KMP w Toruniu
Publikacja: Wojciech Chrostowski