Policjantki z toruńskiej komendy spotkały się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 18 w Toruniu. Funkcjonariuszki mówiły o tym jak wygląda służba policjanta i jakie warunki należy spełnić, by założyć niebieski mundur. W zajęciach wzięło udział kilkudziesięciu uczniów wraz z nauczycielami.

W piątek (15.03) funkcjonariuszki z Wydziału Prewencji toruńskiej komendy odwiedziły dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 18 w Toruniu. W spotkaniu wzięło udział ponad 100 uczniów z klas podstawowych i gimnazjalnych. Asp. Małgorzata Olewińska oraz sierż. szt. Ewa Kłosińska spotkały się z uczniami, aby przybliżyć im zawód policjanta. Funkcjonariuszki opowiadały o zadaniach Policji, podstawowych pionach i rodzajach służby i warunkach jakie trzeba spełniać aby zostać policjantem oraz o tym jak wygląda sama procedura rekrutacyjna. Podczas spotkania funkcjonariuszki rozmawiały o etosie zawodu policjanta – o rocie ślubowania, wartościach i wzorach postępowania mundurowych oraz zasadach etyki zawodowej. Wszystkim osobom obecnym na spotkaniu rozdano ulotki informacyjne dla kandydatów do służby w Policji.

Autor: sierż. szt. Ewa Kłosińska Wydział Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Toruniu
Publikacja: Wojciech Chrostowski

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.