W zmaganiach o miano najlepszej piłkarskiej drużyny U-12 w województwie kujawsko-pomorskim toruńskie szkoły zajęły miejsca 2. i 3. Zwycięzcami okazali się uczniowie ze szkoły w Czernikowie.

Trzeci turniej w województwie kujawsko-pomorskim w ramach Pucharu Dyrektora Centralnego Ośrodka Sportu rozegrany został na Stadionie Miejskim w Toruniu w dniu 1 czerwca 2019 r.

Drużyna z Czernikowa pokonała w finale zespół chłopców ze Społecznej Szkoły Podstawowej i Gimnazjum Stowarzyszenia „Edukacja” 3:2. Trzecie miejsce zajęli młodzi piłkarze z toruńskiej Szkoły Podstawowej nr 5. Tytuł fair play przypadł drużynie dziewcząt z „Edukacji”.

– Kolejny turniej przechodzi już do historii. W Toruniu nie brakowało wspaniałych emocji, bo te są największe właśnie w rywalizacji dzieci i młodzieży. To wielka radość, gdy młodzi zawodnicy mówią, że udało się zrobić zawody, które im się podobają. Bo to o radość dzieci w tym wszystkim chodzi. Nie o nagrody, nie o gole, ale głównie o prawdziwe, wypisane na twarzach emocje – mówi dyrektor COS Mariusz Kałużny.

Zwycięska drużyna otrzymała voucher na zakup sprzętu sportowego o wartości 1000 zł. Laureaci drugiego i trzeciego miejsca w Toruniu wygrali vouchery o wartości 700 i 500 zł. Na wszystkich uczestników turnieju czekały także różne niespodzianki w pakietach startowych.

Wszystkie ekipy, które staną na podium sześciu kolejnych turniejów zagrają w wielkim finale, którego lokalizacja jest jeszcze niespodzianką. Organizatorzy zapewniają, że będzie to obiekt doskonale znany wszystkim kibicom piłki nożnej w Polsce.