Funkcjonuje z powodzeniem już od kilku lat. Okazała się bardzo przydatnym narzędziem w diagnozowaniu niepożądanych zjawisk. Dzisiaj przypominamy o tej aplikacji i zachęcamy do odpowiedzialnego korzystania z tego narzędzia.

Z  aplikacji Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa może skorzystać każdy kto chce  zwrócić uwagę służb na niepożądane lub uciążliwe zjawiska. Trzeba w tum miejscu przypomnieć, że strona nie służy do zgłaszania Policji potrzeby pilnej interwencji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112, 997. 

Mieszkańcy naszego miasta i powiatu od początku 2019 roku 603 razy za pomocą aplikacji Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa informowali Policję o zagrożeniach bezpieczeństwa. Spośród 25 kategorii zagrożeń największą bolączką mieszkańców okazały się problemy dotyczące nieprawidłowego parkowania - 182 zagrożenia, przekraczania dozwolonej prędkości – 118 zagrożeń i spożywanie alkoholu w miejscu niedozwolonym – 92 zagrożenia. 
 
Należy dodać, że każde z naniesionych na mapie zagrożenie poddawane jest wnikliwej weryfikacji przez wyznaczonych policjantów, a w przypadku jego potwierdzenia podejmowane są czynności w kierunku jego eliminacji. Zapraszamy do przemyślanego  korzystania z tego narzędzia, bo każdy wpis powoduje dostosowane do zagrożenia reakcje Policji. 

Autor: Wioletta Dąbrowska
Publikacja: Wioletta Dąbrowska
  • plakat krajowej mapy zagrożeń