Joachim Sterr, wieloletni szef referatu ds. kontaktów międzynarodowych biura Nadburmistrza Getyngi został odznaczony przez prezydenta Torunia Michała Zaleskiego medalem Thorunium.

Medal "Thorunium" przyznawany jest przez Prezydenta Miasta Torunia. Mogą nim być uhonorowane: instytucje, firmy, organizacje i stowarzyszenia: w rocznicę powstania lub w uznaniu zasług dla miasta, a także osoby fizyczne (także cudzoziemcy): z okazji jubileuszy, szczególni goście miasta i Prezydenta Torunia, szczególnie zasłużone dla Torunia.

9 czerwca 2019 r. podczas uroczystości wręczenia Nagrody Miast Partnerskich Torunia i Getyngi im. S. B. Lindego prezydent Torunia Michał Zaleski wręczył medal Joachimowi Sterrowi, wieloletniwmu szefowi referatu ds. kontaktów międzynarodowych biura Nadburmistrza Getyngi, który z końcem czerwca 2019 r. przechodzi na emeryturę. - W Toruniu mówimy o nim zwyczajnie: Achim, i wszyscy od razu wiemy, o kogo chodzi. Jest wielkim przyjacielem Torunia. Bywał też u nas wielokrotnie i przyjmował toruńskie grupy w Getyndze. Z jego nazwiskiem kojarzymy: kolejne edycje obozów „Młodzież dla pokoju”, turystyczną wymianę grup mieszkańców, sportowy zapał dla „Biegu po Starówce w Getyndze” i dla „Maratonu Toruńskiego”, wielokrotny dostęp toruńskich uczniów do aparatury getyńskiego ośrodka edukacyjnego X-LAB czy ubiegłoroczną wystawę w Getyndze pt. „Porozumienie”. A także również ubiegłoroczną wystawę „40 artystów na 40-lecie współpracy partnerskiej Getyngi i Torunia” - przypomniał przedstawiając sylwetkę Joachima Sterra prezydent Michał Zaleski.

Joachim Sterr to od roku 2001 szef referatu ds. kontaktów międzynarodowych w Biurze kolejnych nadburmistrzów Getyngi. Jest też założycielem i członkiem Getyńskiego Towarzystwa Miast Partnerskich. - Dziękuję za to wysokie wyróżnienie, jestem nim zaskoczony i zaszczycony. Było to dla mnie bardzo ważne, aby ostatnią oficjalną podróż w mojej pracy odbyć właśnie do Torunia. Mam tutaj wielu przyjaciół i Toruń będzie dla mnie zawsze miejscem tęsknoty - dziękował nagrodzony medalem "Thorunium" Joachim Sterr.

Fot. Adam Zakrzewski