Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Toruń

Przedstawiciele Torunia wzięli udział w jubileuszowym X Turnieju Miast Kopernikańskich i Partnerskich. Wydarzenie odbyło się 7 czerwca 2019 roku na Stadionie Miejskim w Braniewie.

Drużyny z Fromborka, Olsztyna, Elbląga, Braniewa i Torunia rywalizowały w dziesięciu niepospolitych konkurencjach, w tym m.in. w biegu kelnera, slalomie w alkogoglach, rzucie kartoflami do wiadra czy jedzeniu ciasta na czas. W trakcie turnieju przygotowano stoisko Torunia, promujące walory turystyczne i biznesowe miasta.

W rozgrywkach najlepsza okazała się drużyna z Fromborka i to właśnie w tym mieście odbędzie się kolejna edycja turnieju.

Pierwszy Turniej Miast Kopernikańskich i Partnerskich odbył się w 2010 roku z inicjatywy burmistrza Fromborka. Turniej stał się corocznym wydarzeniem w kalendarzu miast związanych z postacią Mikołaja Kopernika. Celem imprezy jest promocja miast i integracja środowisk kopernikańskich. Podczas trwania turnieju miasta mają okazję do nawiązania bliższych relacji oraz promocji poprzez zaaranżowanie własnych stoisk. Regulamin rywalizacji ustalany jest przez gospodarza turnieju. Stałym jego punktem jest zapis mówiący o organizacji kolejnego turnieju przez miasto triumfujące w zawodach. Poszczególne konkurencje ustalane są na podstawie zgłaszanych propozycji przez miasta uczestniczące w turnieju. Dotychczas Toruń był gospodarzem tego wydarzenia w latach 2011, 2013 i 2017.