Druga runda Pucharu Polski Pit Bike SM pokazała po raz kolejny, że nowa dyscyplina ma w sobie olbrzymi potencjał. Na Awix Racing Arenie w Toruniu zameldowało się 99 zawodników.

Zawody odbyły się 8 lipca 2019 r. w Toruniu.

- To rekord frekwencyjny - podkreśla Łukasz Pawlikowski, MX Otopit Toruń, organizator wydarzenia. - Najbardziej cieszy mnie jednak liczba najmłodszych, pojawiło się ośmioro dzieci w jazdach pokazowych, które przygotowują dopiero do startu w zawodach i na tor mogą wjechać już od szóstego roku życia oraz siedemnastka zawodników w klasie Stock 90. To stawka najmłodszych zawodników z licencją, a przypominam, że są to dzieci w wieku 8-12 lat, które możliwość udziału w zawodach mają dopiero od roku. Po zatwierdzeniu minimotocykli pit bike jako dyscypliny motorsportu udało się obniżyć wiek startów o cztery roczniki. Jest to jedyny słuszny kierunek dla rozwoju motorsportu. Kiedy widzimy progres, jaki robią mali rajderzy, wiemy, że nasza praca ma sens.

Dziś Puchar Polski Pit Bike SM przyciąga na każdą rundę zawodników z całego kraju. To co zasługuje na podkreślenie to fakt profesjonalizacji dyscypliny. Dzieci i młodzież uczestniczą w regularnych treningach, tworzą się szkółki i teamy. Wyjątkową atmosferę na paddocku Pucharu Polski Pit Bike SM czuć na odległość. Wsparciem dla zawodników są całe rodziny.

Zapis przebiegu zawodów można obejrzeć na kanale YouTube klubu Otopit - LINK.

Kolejna runda Pucharu Polski Pit Bike SM już 6 lipca na torze Radom.Zwycięzcy drugiej rundy Pucharu Polski Pit Bike SM

Stock 90
1.Maksymilian Pawełczak
2.Jakub Stankiewicz
3.Igor Teske

Stock 125
1.Kacper Raniszewski
2.Wiktor Majchrowski
3.Mateusz Pasiuk

Stock 150 Junior
1.Milan Pawelec
2.Oleg Pawelec
3.Mateusz Molik

Pit Ladies
1.Dominika Orlik
2.Magdalena Stankiewicz
3.Paulina Adamska

Stock 150
1.Mateusz Hulewicz
2.Sebastian Stach
3.Patryk Stankiewicz

Super Pit
1.Alex Pawelec
2.Monika Jaworska
3.Michał Budziaszek

Kategoria: 
Toruń - Europejskie Miasto Sportu