Konstrukcje stalowe to ekonomiczne rozwiązanie, które doskonale sprawdzi się dla przemysłu, magazynowania, logistyki czy jako budynki użyteczności publicznej. Hale ze stali budowane są modułowo – z gotowych elementów wyprodukowanych w firmie. Najlepszym rozwiązaniem jest zlecenie realizacji inwestycji firmom, które oferują generalne wykonawstwo.
Generalny wykonawca – kompleksowa obsługa inwestycji
W branży projektowania i budowy hal stalowych panuje bardzo duża konkurencja, dlatego inwestor budowlany, który planuje budowę magazynu, hali produkcyjnej czy obiektu usługowego (np. stacji benzynowej, stacji obsługi pojazdów, komisu samochodowego) ma szansę zapoznać się w wieloma ofertami, które różnią się zakresem usług oraz cenami. Jeżeli interesują Cię trwałe konstrukcje stalowe Warszawa
Generalne wykonawstwo jest korzystne przede wszystkim, dlatego, że inwestor może oddelegować cały proces budowy firmie zewnętrznej. Przedsiębiorstwo dopilnuje takiej inwestycji krok po kroku.
Zwykle posiada ono kilka działów:
-
projektowy – architekci i inżynierzy, którzy przygotują projekt koncepcyjny inwestycji, pomogą uzyskać warunki zagospodarowania przestrzennego, sporządzą plan budowlany i dopilnują formalności związanych z uzyskaniem obowiązującego pozwolenia na budowę. Większe firmy oferujące projekty hal stalowych często sporządzają także wizualizacje gotowych budynków, które pozwalają ocenić np. wybraną kolorystykę budynku,
-
produkcyjny – produkcja konstrukcji stalowych odbywa się w siedzibie firmy. W oparciu o wcześniej przygotowany projekt, przygotowywane są materiały, a następnie projektowane elementy, z których powstanie obiekt (ramy, słupy, blachy na obudowy ścian i dachów). Tutaj bardzo ważne jest dostosowanie do obowiązujących norm oraz prawidłowe wyliczenia wytrzymałości konstrukcji nośnej budynku pod kątem jego zastosowania (inne parametry musi spełniać magazyn, a inne hala produkcyjna, w której wykorzystywane są suwnice pomostowe i żurawie),
-
montażowy – zespół certyfikowanych spawaczy (pracujących pod okiem inżynierów) zajmuje się montażem wcześniej wyprodukowanych elementów w szkielet konstrukcyjny.
Producent hal magazynowych, przemysłowych czy obiektów użyteczności publicznej, który działa jako generalny wykonawca, często posiada własny sprzęt do robót ziemnych. Dzięki temu firma zajmuje się przygotowaniem działki i wykonaniem fundamentów pod halę. Generalny wykonawca wykonuje również obudowę ścian i dachów obiektu (wraz z izolacją), zajmuje się dostarczeniem i montażem bram, stolarki i innych wykończeń. Kolejnym krokiem jest projekt i wykonanie instalacji (wodno-kanalizacyjna, elektryczna, wentylacyjna, przemysłowe).
Dlaczego warto wybrać generalnego wykonawcę?
Budowa konstrukcji stalowych w systemie „pod klucz” to gwarancja szybszej realizacji inwestycji. Inwestor wszystkie szczegółowy dotyczące zamówionej usługi omawia z jedną firmą. Większe przedsiębiorstwa najczęściej przydzielają Klientowi dedykowanego opiekuna, który uzgadnia szczegóły inwestycji i informuje o jej postępach. Gdy jedna firma zapewnia obsługę poszczególnych etapów inwestycji, można uniknąć wielu opóźnień. Najczęściej są one bowiem związane z terminami niedotrzymanymi przez firmy podwykonawców.
Generalny wykonawca ściśle dopasowuje projekt do potrzeb inwestora i na poszczególnych etapach może konsultować z nim rozwiązania. To on odpowiada również za jakość wykonania poszczególnych prac.