UM Toruń: Maszerowali w szczytnym celu
7 września 2019 roku toruńskie Błonia Nadwiślańskie opanowali entuzjaści nordic walking i zdrowego stylu życia, którzy po godzinie 12.00 wyruszyli we wspólny marsz Walkathon NEUCA dla zdrowia!
Podczas ósmej edycji jednej z największych imprez rekreacyjnych w naszym mieście uczestnicy pokonali jedną trasę o długości 7,3 km. Start i meta marszu ulokowana była na Nadwiślańskich Błoniach. Chodziarze kierowali się do najmłodszej części Zespołu Staromiejskiego w Toruniu, przemierzając ulice Wola Zamkowa i Świętego Jakuba. Okolice obwarowań opuścili Bulwarem Filadelfijskim, z którego udali się do Parku Miejskiego, a stamtąd na metę przy Przystani Toruń.
Przed startem uczestnicy mogli też wziąć udział w krótkim pokazie prawidłowej techniki marszu z popularnymi kijkami i wspólnej rozgrzewce. Na Błoniach Nadwiślanych czekały liczne atrakcje promujące zdrowy tryb życia, m.in. park rozrywki aktywnej dla najmłodszych, Toruński Test Sprawności, Jumping Frog fitness na trampolinach, energorowery, konkurencje na urządzeniach cardio, centrum taekwondo czy strefa mobilnych badań profilaktycznych, gdzie można było poddać się badaniu wzroku, skóry i płuc.
- Byłem pewien, że zainteresowanie toruńskim marszem dla zdrowia jak zwykle będzie duże - powiedział prezydent Torunia Michał Zaleski. - Jestem przekonany, że dotychczasowe siedem edycji przyzwyczaiły tych, którzy lubią zdrowo i sportowo spędzać czas, do brania udziału w tym marszu, dzięki któremu można też pomóc innym. Fundacja Neuca dla zdrowia zadbała o to, aby pozyskać środki, które trafią na cele dobroczynne. To bardzo ważna i szlachetna inicjatywa. Tym bardziej warto brać udział w marszu, pomagając potrzebującym, a także podziwiając uroki Torunia.
Walkathon ma charakter charytatywny. Za każdy przebyty przez jednego uczestnika kilometr marszu Fundacja Neuca dla zdrowia przekaże 2 złote na charytatywny cel prozdrowotny. W poprzednich edycjach udało się zebrać łącznie ok. 800 tys. zł.
- Wszystkim, którzy zdecydowali się pójść z nami i wesprzeć szczytny cel, serdecznie dziękuję - powiedziała prezes Fundacji Neuca dla Zdrowia Małgorzata Swaczyna. - Ten cel to zakup sprzętu rehabilitacyjnego i ortopedycznego dla wszystkich mieszkańców Torunia, którzy tego potrzebują. W tym roku nie ma tarasy dla zaawansowanych. Wszyscy idziemy razem. Tutaj nie ma przegranych. Mając dobre serca, jesteśmy wygranymi.
- Każdy wasz krok to krok do pomocy osobom, którzy najbardziej jej potrzebują - dodała Bogusława Golus-Jankowska z zarządu Fundacji Neuca dla Zdrowia. - Dziękuję za świetną frekwencję mimo niesprzyjającej pogody. Życzę miłego marszu - marszu po zdrowie!
Fot. Wojtek Szabelski
Urząd Miasta Torunia,
torun.pl/pl/maszerowali-w-szczytnym-celu
Autor: krystian