Po raz 26. w Toruniu odbywa się Międzynarodowy Festiwal Teatrów Lalek „Spotkania”. W dniu 12 października 2019 r. nastąpiło jego uroczyste otwarcie.

Tradycyjnie inaugurację w teatrze baj Pomorski poprzedziła parada lalek ulicami toruńskiej starówki. Przy sprzyjającej pogodzie baśniowym postaciom towarzyszyły rzesze torunian.

- To już tradycja, że wraz z początkiem kolorowej jesieni Toruń na kilka dni staje się magiczną krainą lalek, a scena Baja Pomorskiego oknem do bajkowego świata. Jego granice wyznacza tylko nasza wyobraźnia. Już po raz XXVI, dzięki wyjątkowym artystom teatrów lalek z Polski i Europy, będziemy mogli doświadczać niezwykłych emocji i wzruszeńpowiedział zastępca prezydenta miasta Torunia Zbigniew Fiderewicz, otwierając festiwal.

W ramach inauguracji festiwalu widzowie zobaczyli spektakl pt. „Zorro” w wykonaniu Opolskiego Teatru Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki.

Podczas 26. edycji festiwalu będzie można obejrzeć 19 spektakli teatrów z Polski i zagranicy. W ramach konkursu zaprezentowanych zostanie 15 przedstawień z Polski, Holandii, Białorusi, Litwy i Rosji.

Więcej informacji na stronie teatru Baj Pomorski: www.bajpomorski.art.pl

Fot. Wojtek Szabelski