Kołdra całoroczna to marzenie wielu osób, które borykają się z małą ilością miejsca do przechowywania albo lubią funkcjonalne i wysokiej jakości przedmioty. To okrycie z pewnością się do takich zalicza. Jeśli i Ty chcesz sprawdzić, jakie korzyści czekają na Ciebie po zakupie kołdry całorocznej, to koniecznie przeczytaj ten artykuł. Dowiesz się z niego, jakie cechy ma idealne okrycie na 4 pory roku i jakie wypełnienie powinno się w nim znajdować.

Cechy całorocznej kołdry

Kołdry całoroczne słyną z tego, że ich wypełnienie zapewnia ciału optymalną temperaturę. Poza tym, mimo swojej lekkości, przyjemnie otula nawet w chłodne, zimowe noce. Jeśli chcemy, by nasze okrycie było idealnie dobrane, koniecznie dopasujmy wielkość kołdry do łóżka i swoich predyspozycji. Czasami lepiej kupić większe przykrycie niż te dotychczasowe. Tym bardziej jeśli dzielimy je z partnerem. Inne wyjście to zakup drugiej kołdry. Wtedy każde z nas będzie czuło się komfortowo.

Jakie wypełnienie ma idealna kołdra?

Najlepiej, by było naturalne, a włókna odpowiednio skręcone. To sprawi, że wnętrze kołdry nie ugniecie się ani nie zostanie skumulowane w jednym miejscu. Dzięki temu, kołdra całoroczna posłuży nam na długi czas i będzie idealnie nas ogrzewać bez uczucia pocenia się. Najlepiej, by dodatkowo powłoka przykrycia również była wykonana z naturalnej i oddychającej tkaniny. Taki komplet pościeli jest idealny na każdą porę roku.

Uważajmy na kołdry z wnętrzem poliestrowym, które przypomina kłęby waty. Takie wypełnienie bardzo szybko się skleja i sprawia, że środek kołdry nie jest równomiernie w niej rozmieszczony. Wtedy, np. w części dolnej będzie ona praktycznie pusta, a na wysokości pleców, skumulowana wata sprawi, że obudzimy się spoceni. Czytajmy więc skład nie tylko metek na ubraniach i pościeli, ale i na kołdrach, poduszkach i oczywiście, materacach.

W co „ubrać” kołdrę?

To chyba kluczowe pytanie, ponieważ nawet najlepsza kołdra nie będzie mogła pełnić swojej funkcji prawidłowo, jeśli „ubierzemy” ją w poliestrowe poszewki. Poszukajmy więc tekstyliów jak najlepszej jakości, w których składzie są naturalne włókna, takie jak flanela lub bawełna. Na lato możemy także zainwestować w nieco droższe, lniane lub jedwabne pościele. Takie same poszwy powinniśmy zakładać na poduszki i materac. Ten z kolei warto regularnie wietrzyć i odwracać, a co 5 lat wymieniać na nowy. Obecnie popularne są materace lateksowe, które cechują się zapewnieniem komfortu i idealnej pozycji ciała w czasie snu. Jeśli nie wiesz, gdzie kupić materac wysokiej jakości, koniecznie zajrzyj do tego sklepu internetowego: https://expertsnu.pl.