Sposobów na zyskanie samochodu do swojej dyspozycji bez konieczności jego zakupu jest całkiem sporo – do leasingu oraz wypożyczenia długo- i krótkoterminowego dołączyło ostatnio także auto na abonament. Ta nowa usługa, ciesząca się dużą popularnością na całym świecie, zdobywa uznanie klientów i w Polsce. Na czym polega i czy jest warta wypróbowania?

Auto na abonament – zasady

Auto na abonament jest w Polsce młodą usługą, która zdobywa coraz większą popularność. Choć na pierwszy rzut oka może wydawać się podobna do zwykłego wynajmu aut, różni się od klasycznych propozycji wypożyczalni samochodów. Powstała głównie z myślą o klientach, którzy chcą cieszyć się nowym samochodem bez wieloletnich zobowiązań, za to na prostych, przejrzystych zasadach.

Samochód na abonament to usługa opierająca się na prostym założeniu – klient otrzymuje do swojej dyspozycji fabrycznie nowe auto, z którego może korzystać przez okres trwania umowy, czyli 12 miesięcy. Przez cały rok opłaca jedynie stały abonament, tak jak za telewizję czy Internet. Po tym okresie może zrezygnować lub wziąć kolejny samochód prosto z fabryki, wybierając spośród wielu nowoczesnych modeli najlepszych marek. Decydując się na auto w abonamencie, można z niego korzystać tak, jak z własnego pojazdu – czyli przemieszczać się nim na terenie całego kraju (a także wyjeżdżać poza jego granice), korzystając z niego prywatnie lub służbowo, w zależności od wybranej oferty. W dodatku w cenie abonamentu otrzymuje się nie tylko nowe auto na gwarancji producenta do swojej dyspozycji, ale także związane z nim usługi, jak assistance czy samochód zastępczy w razie awarii.

Jakie auta na abonament są dostępne w ofercie?

Auto na abonament to rozbudowana usługa, w ramach której można skorzystać z wielu nowoczesnych modeli samochodów z różnego segmentu i o różnym standardzie. Jest to okazja do wypróbowania najbardziej prestiżowych pojazdów, jakie oferuje wypożyczalnia samochodów luksusowych, jak i nowych wersji popularnych modeli najbardziej cenionych marek. Wszystkie dostępne pojazdy to przy tym najnowsze roczniki, które klient otrzymuje w stanie nowym fabrycznym.

Można wybierać wśród dostępnych sedanów, limuzyn, SUV-ów, hatchbacków i kombi z różnych półek cenowych, dlatego jest to oferta skierowana do każdego klienta – zarówno osób nastawionych na luksusowe auta, dla których ważny jest najwyższy standard i pełne wyposażenie, jak i klientów pragnących zyskać nowe auto na gwarancji producenta przy korzystnych comiesięcznych kosztach, bez długoterminowych zobowiązań.

Dostępne modele mogą być wyposażone w takie udogodnienia, jak:

  • wielofunkcyjna kierownica,
  • klimatyzacja automatyczna i manualna,
  • podgrzewane fotele,
  • kamera cofania,
  • nawigacja.

Duża dostępność modeli w różnych wersjach wyposażenia, znajdujących się na różnych półkach cenowych, pozwala na szybkie znalezienie swojego wymarzonego auta dostępnego na korzystnych warunkach.

Auto na abonament – czy to się opłaca?

Abonament samochodowy to opcja zdecydowanie warta wypróbowania. Przy niskich miesięcznych opłatach można zyskać całkowicie nowy model z dowolnego segmentu, mając do swojej dyspozycji niezawodne, luksusowe auto na gwarancji producenta na cały rok. Zasady umowy są bardzo proste i przejrzyste, a klient nie jest narażony na ukryte koszty – po upływie roku może zrezygnować z tej opcji lub wybrać zupełnie nowe auto wraz z bardzo przydatnymi usługami.

Auto na abonament – na czym polega usługa?