Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Toruń

Grudziądzka 53 - w tym miejscu w ostatnim czasie został wybudowany nowy parking. Pomieści 36 aut, jest czynny całą dobę i ogólnie dostępny.

Grudziądzka 53 to kolejna lokalizacja na mapie Torunia, gdzie w ostatnim czasie przybyło miejsc do parkowania. Zwarta zabudowa, zlokalizowane w pobliżu punkty usługowo-handlowe, bliskie sąsiedztwo nowo budowanego sądu sprawiają, że kierowcy poszukują w tym rejonie miejsc do parkowania. Zrealizowana inwestycja zapewnia miejsca dla 36 aut.

Do dyspozycji kierowców oprócz miejsc parkingowych jest droga manewrowa, która ułatwia parkowanie. Dla skomunikowania ruchu pieszego w tym rejonie wykonano chodniki. Na parkingu zostało zamontowane oświetlenie, wykonano kanalizację deszczową i wpusty uliczne.

Inwestycja została sfinansowana ze środków gminy, jej koszt to 895 tys. zł.

To jeden z czterech parkingów wybudowanych w ostatnim czasie przez miasto w rejonie starówki i placu Chrapka w związku z budową nowej siedziby Sądu Rejonowego i likwidacją dotychczasowego parkingu tymczasowego na placu Zwycięstwa. Kolejne powstały przy Wałach gen. Sikorskiego (za dworcem PKS), ul. Gregorkiewicza i u zbiegu Grudziądzkiej i Podgórnej.

Fot. Sławomir Kowalski