Cztery srebrne medale i jeden brązowy zdobyły formacje Le Soleil MKS Axel Toruń podczas Mistrzostw Polski w łyżwiarstwie synchronicznym.

W mistrzostwach, które odbyły się 30 listopada 2019 r. na lodowisku Tor-Tor, rywalizowało 18 zespołów: z Gdańska, Łodzi, Bydgoszczy i Torunia. W sumie, w sześciu kategoriach, wystąpiło 268 zawodniczek i zawodników.

Reprezentanci toruńskiego klubu zdobyli wicemistrzowskie tytuły w kategoriach: PreJuvenile, Juvenile, Basic Novice i Adult. Na trzecim miejscu w kategorii PreJuvenile uplasowała się drużyna toruńskiej SP nr 3.

- Jesteśmy zadowoleni z dorobku medalowego - mówi Karolina Dąbrowska-Pawlonka, trenerka Le Soleil. - Szkoda jednak złotego medalu w kat. PreJuvenile, do którego zabrakło zaledwie 0,51 pkt. Tym samym potwierdziła się reguła, że nie mamy szczęścia w mistrzostwach kraju, lecz wyciągamy wnioski i poprawiamy wyniki – podsumowuje zawody.

Na toruńskim lodowisku najlepiej zaprezentowali się gdańszczanie, którzy wygrali wszystkie kategorie.

Barwnemu widowisku kibicowało prawie 1500 osób. Trzygodzinne mistrzostwa były pokazem łyżwiarskich umiejętności, harmonijnych układów choreograficznych w miłej oprawie muzycznej.

Jeszcze przed świętami podopieczni Karoliny Dąbrowskiej-Pawlonki i Piotra Snopka wystąpią w międzynarodowych zawodach w holenderskim Eindhoven.

Toruń Europejskie Miasto Sportu 2019 gratuluje medali i życzy dalszych sukcesów toruńskim łyżwiarkom i łyżwiarzom.