Ponad 40 prelegentów, 46 podmiotów, 2 sceny, sesje tematyczne, panele dyskusyjne - tak w wielkim skrócie zapowiada się jubileuszowa piąta edycja największego wydarzenia dronowego w Polsce, czyli DroneTech World Meeting.
W ciągu 2 dni, 6 i 7 listopada 2020 r., już po raz piąty Toruń stanie się stolicą technologii bezzałogowych. Tym razem online, z domu lub biura, będzie można uczestniczyć w konferencji i spotkaniach biznesowych.
- Tradycyjnie, sympatycy DroneTech World Meeting nas nie zawiedli i zgłosili wiele bardzo ciekawych tematów i wystąpień - ujawnia Paweł Słupski, prezes Instytutu Wspierania Nowych Technologii (IWNT), organizator wydarzenia. Jak dodaje, zgłoszenia do Międzynarodowej Konferencji Naukowo-Technicznej DroneTech World Meeting nadesłało ponad 40 osób reprezentujących środowiska naukowe oraz biznesowe, zarówno z kraju, jak i ze świata. W takim gronie bez wątpienia ponownie dojdzie do wymiany myśli, doświadczeń wyników prac badawczych i współpracy na linii nauka-biznes.
Z pełną listą prelegentów można zapoznać się na stronie DroneTech World Meeting
- Wydarzenie organizowane jest z zachowaniem zasad i reżimu sanitarnego - zapewnia Adrian Drzycimski, współorganizator z IWNT. – Sytuacja jest dynamiczna, dlatego zdecydowaliśmy się na formę całkowicie online – każdy chcący uczestniczyć w wydarzeniu, czy to jako słuchacz, czy wystawca lub uczestnik sesji networkingowych, będzie miał do nich dostęp nieodpłatnie poprzez stronę wydarzenia.
Przejdź do strony wydarzenia DroneTech World Meeting
Zgodnie z ideą przyświecającą 5th DroneTech World Meeting, tematyka, którą poruszą goście, będzie dotyczyć bezzałogowców zarówno latających, kosmicznych, jak i pływających oraz jeżdżących, a także technik i technologii z nimi związanych, w tym technologii satelitarnych i precyzyjnego rolnictwa. W tym roku prelegenci przedstawią takie tematy, jak m.in. niezawodne systemy łączności dalekiego zasięgu, prawne ograniczenia w zastosowaniu technologii blockchain, perspektywy rozwoju i wykorzystania bezzałogowców pływających, w tym flimmerów, sztuczna inteligencja i algorytmy do wykrywania ludzi zaginionych i dzikich wysypisk śmieci, uczenie maszynowe a planowanie tras i misji, loty BSP w roju.
Międzynarodowo zapowiada się giełda kooperacyjna dla branży dronowej. Na ten moment zapisanych jest 80 podmiotów z 20 państw, które w trakcie aranżowanych spotkań B2B on-line będą szukać między sobą możliwości do współpracy, potencjalnych klientów, partnerów biznesowych. Dla tych, którzy jeszcze tego nie uczynili - nic straconego! Bezpłatna rejestracja trwa do 30.10.2020 r. Chętni uczestniczyć w giełdzie kooperacyjnej muszą
zarejestrować się na stronie DroneTech
.Organizatorem 5th DroneTech Meeting w Toruniu jest Instytut Wspierania Nowych Technologii, a współorganizatorem Centrum Naukowo-Badawcze Ochrony Przeciwpożarowej im. Józefa Tuliszkowskiego – Państwowy Instytut Badawczy. Patronat nad wydarzeniem objęli: Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Minister Rozwoju, Urząd Lotnictwa Cywilnego, Państwowa Agencja Żeglugi Powietrznej, Partnerem Strategicznym jest Województwo Kujawsko Pomorskie oraz Toruńska Agencja Rozwoju Regionalnego. Partnerem Naukowym wydarzenia jest Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu.
Projekt dofinansowano z budżetu Gminy Miasta Toruń. Partnerem jest Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu.
Patronem medialnym wydarzenia jest swiatdronow.pl, dlapilota.pl, Dronowładni.pl, Radio GRA, Prawo i Kosmos, Nowości, Toruń Nasze Miasto, Legnicki Klub Miłośników Dronów ARROW.
Więcej informacji na stronie
www.dronetech-poland.com
orazprofilu na Facebooku
.Źródło: IWNT