Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Toruń

Mowa o 25 -latku z gminy Lubicz, któremu kryminalni udowodnili dokonanie dziesięciu kradzieży do jednej ze szklarni w Lubiczu Dolnym. Swoje łupy sprzedawał na pobliskich skupach złomu. Część z nich policjanci odzyskali i wkrótce będą mogły wrócić do właściciela. Teraz sprawcy grozi do 5 lat więzienia.

Policjanci z Komisariatu Policji w Dobrzejewicach ogłosili zarzut 25- letniemu mężczyźnie z gminy Lubicz, który od początku lutego  kradł elementy metalowe w jednej ze szklarni na terenie Lubicza Górnego.

W miniony weekend policjanci z Komisariatu Policji w Dobrzejewicach w miniony weekend otrzymali informację od właściciela obiektu, że z jednej z obecnie nieczynnych  szklarni zginęły mu elementy metalowe pochodzące z  jednej z taśm produkcyjnych oraz  stalowe części  konstrukcji. Właściciel straty powstałe kradzieżami określił na kwotę kilkunastu tysięcy złotych. Kryminalni z Dobrzejewic wytypowali, że za tymi kradzieżami  stoi 25-  letni mieszkaniec tamtejszej gminy. W ostatnią środę rano doszło do jego zatrzymania.

Policjanci ustalili również, że sprawca skradzione elementy metalowe wywoził  i sprzedawał na kilku pobliskich złomowiskach. Część ze skradzionych przedmiotów odzyskali i wkrótce przedmioty te wrócą do  prawowitego właściciela.  Podczas przeszukania kryminalni z Dobrzejewic odnaleźli również u mężczyzny 0,09 grama  zielonego suszu. Wstępne testy potwierdziły obecność marihuany.

Podejrzany z ust śledczych usłyszał już 10 zarzutów dotyczących dokonanych kradzieży. Jedenasty dotyczył posiadania narkotyków. Teraz  grozi  mu do 5 lat więzienia.

 

 

  • Galeryjka z napisem policja na radiowozie.