Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Toruń

Policjanci z Komisariatu Policji Toruń Rubinkowo zatrzymali sprawcę pożaru. 31- latka z ust śledczych usłyszał zarzut zniszczenia mienia poprzez wywołania zdarzenia ogniowego zagrażającego życiu i zdrowiu oraz mieniu w znacznych rozmiarach. Może mu za to grozić do 5 lat więzienia.

W miniony wtorek,  11 maja 2021 roku,  około godz. 14:30,  dyżurny toruńskiej komendy otrzymał informację o pożarze do jakiego doszło przy garażach  znajdujących się na  ul. Wschodniej w Toruniu. Na miejsce skierowano straż pożarną i policjantów. W wyniku pożaru  spłonęły  cztery drewniane garaże, częściowo  metalowy schowek na rowery wraz z dwoma rowerami oraz został uszkodzony zabytkowy pojazd marki mercedes, który znajdował się w jednym z murowanych garaży  i części do pojazdów. Wszystko warte kilka tysięcy złotych.

Policjanci z Komisariatu Policji Toruń Rubinkowo zatrzymali sprawcę tego pożaru. Okazał się nim 31- latek, bez stałego adresu zamieszkania. Jak się okazało do pożaru doszło ponieważ mężczyzna wypalał między garażami kable aluminiowe. Biegły z dziedziny pożarnictwa określił, że zdarzenie można zakwalifikować jako pożar, który między innymi  zagrażał życiu i zdrowiu wielu osób. Wczoraj (12.05.) zatrzymany z ust śledczych usłyszał zarzut zniszczenia mienia poprzez wywołanie zdarzenia ogniowego zagrażającego życiu i zdrowiu oraz mieniu w znacznych rozmiarach.

Dzisiaj (13.05.) policjanci z Rubinkowa planują doprowadzić tego mężczyznę do Prokuratury Toruń Wschód  i to oskarżyciel zdecyduje o jego dalszym losie ponieważ podejrzanemu grozi teraz do 5 lat więzienia.

 

 

 

 

Pliki do pobrania