Wczoraj ( 2.11.) policjanci z Komisariatu Policji Toruń Śródmieście ogłosili zarzut kradzieży mienia 34- letniemu mężczyźnie z ul. Moniuszki. Podejrzany został wytypowany i ustalony przez policjantów po dokonanej kradzieży na ul. Nałkowskiej w Toruniu. Ponieważ jest recydywistą grozi mu nawet do 7,5 roku więzienia.

Człowiek ten został ustalony przez kryminalnych, krótko po tym jak w dniu 27.10.2021 w ukradł z terenu jednej z posesji przy ul. Nałkowskiej chłodnicę  do forda focus, trzy zlewy i trzy rowery. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że sprawca zrobił to niepostrzeżenie w biały dzień i praktycznie w okresie kilkudziesięciu minut kiedy pokrzywdzonego nie było na miejscu. Pokrzywdzony mężczyzna zgłosił całą sprawę na policję następnego dnia kiedy na jednym ze złomowisk zauważył swoja chłodnicę.

 Krótko po tym kryminalni ze Śródmieścia ustalili mężczyznę podejrzanego o tą kradzież. Wczoraj doszło do zatrzymania  tego mężczyzny. To  34- letni mieszkaniec Bydgoskiego Przedmieścia. Systemy informatyczne wykazały, że w przeszłości był już karany z przestępstwa podobne a ostatniego czynu dokonał w warunkach powrotu do przestępstwa czyli tzw. recydywy.

Policjanci zarzucili 34 -latkowi  dokonanie  kradzieży  roweru trekkingowego z wmontowanym fotelikiem dziecięcym na bagażniku, roweru  górskiego, roweru dziecięcego, chłodnicy do pojazdu marki Ford Focus oraz trzech zlewów ze stali kwasoodpornej. Wszystko warte  kilkaset złotych. Ponieważ tego czynu dokonał w warunkach tzw. recydywy  może mu grozić do 7, 5 roku więzienia.  Podejrzany przyznał się do zarzucanego mu czynu  i wyraził chęć dobrowolnego poddania się karze.