W tym roku Fundacja Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach obchodzi swoje 25-lecie. Aby uczcić ten jubileusz Fundacja zorganizowała specjalny bieg charytatywny. Do akcji przyłączyli się również policjanci garnizonu toruńskiego.

Policjanci Komendy Miejskiej Policji w Toruniu przyłączyli się do charytatywnego biegu, którego celem było wsparcie Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach. Każdy uczestnik tego wydarzenia wpłacił na konto zbiórki darowiznę, po czym podjął aktywność fizyczną trwającą minimum 25 minut. W inicjatywnie można było wziąć udział zarówno indywidualnie, jak i grupowo.

W ramach tego wydarzenia, w piątkowy poranek toruńscy policjanci spotkali się na stadionie przy ul. Świętopełka w Toruniu, aby w wyznaczonym czasie wspólnie podjąć sportowe wyzwanie. Łącznie funkcjonariusze przemierzyli około 5 kilometrów.

Wpłacona przez mundurowych darowizna zasiliła konto Fundacji i będzie pomocna w realizacji jej statutowych zdań, zaś sam bieg stanowił wyraz integracji z rodzinami tych policjantów, których nie ma już wśród nas.