Jak wybrać najlepszą lodówkę do zabudowy?

Wśród osób urządzających kuchnie z roku na rok coraz bardziej popularne stają się urządzenia do zabudowy. Są ukryte wśród kuchennych szafek, przez co nie wpływają negatywnie na wygląd wnętrza i pozwalają zachować w nim ład i harmonię. Na co zwrócić uwagę, wybierając lodówkę do zabudowy?

Wielkość lodówek do zabudowy

Dostępne na rynku lodówki do zabudowy zazwyczaj różnią się od siebie pod względem wielkości. Standardowo charakteryzują się podobną szerokością – 54 bądź też 55 cm, natomiast tym, co je od siebie odróżnia, jest wysokość. W mniejszych gospodarstwach domowych z powodzeniem wystarczy lodówka o wysokości 140 cm. Jest też doskonałym rozwiązaniem w przypadku kuchni znajdującej się na poddaszu, gdzie wysokość pomieszczenia uniemożliwia montaż wyższego urządzenia. Dla dużych rodzin, które potrzebują więcej miejsca do przechowywania produktów spożywczych, najlepszym rozwiązaniem okażą się lodówki o wysokości 170 cm bądź też wyższej.

Co z poziomem hałasu?

Elementem lodówki, który wpływa na poziom generowanego przez nią hałasu, jest wentylator. Nowoczesne lodówki do zabudowy zazwyczaj wyposażone są w silniki inwerterowe, które także wpływają na niższy poziom hałasu. Warte uwagi są chłodziarki, których poziom głośności nie jest większy niż 40 DB.

Mogłoby się wydawać, że generowany przez lodówkę hałas nie będzie szczególnie uciążliwy. Jednak w nocy może okazać się sporą przeszkodą, zwłaszcza w przypadku domów, gdzie mieszkańcy śpią w pomieszczeniu, w którym znajduje się również aneks kuchenny.

Klienci, którzy stoją przed koniecznością zakupu lodówki do zabudowy, często czują się przytłoczeni szerokim wyborem tego typu urządzeń. Przydatne mogą okazać się internetowe rankingi, takie jak ten, dostępny pod adresem https://porownaj-produkt.pl/ranking-lodowek-do-zabudowy/.

Na jakie funkcjonalności warto zwrócić uwagę w lodówkach do zabudowy?

Nowoczesne lodówki do zabudowy wyposażone są w różnego rodzaju funkcje, które pozytywnie wpływają na jakość ich chłodzenia i mrożenia. Są to między innymi:

  • no frost – w lodówkach z tym systemem, osadzanie się lodu i szronu na ściankach jest ograniczone. Lodówki tego typu nie trzeba rozmrażać co jakiś czas, co przekłada się na oszczędność czasu i zwiększony komfort użytkowania,
  • multiflow – technologia, która równomiernie rozprowadza chłodne powietrze we wszystkich częściach lodówki, co pozwala na utrzymanie świeżości przechowywanych produktów przez dłuższy czas,
  • komory z odmienną temperaturą – nowoczesne lodówki posiadają komory i szuflady, w których można ustawić różne temperatury powietrza. Dzięki temu każdy produkt może być przechowywany zgodnie z zaleceniami producenta,
  • tryb wakacyjny – jest to funkcja, która pozwala obniżyć koszty energii potrzebnej do zasilenia lodówki w trakcie wyjazdu domowników.

Jak widać, istnieje wiele czynników, które trzeba wziąć pod uwagę przy wyborze lodówki. Najważniejsze, by dane urządzenie dopasować do potrzeb i oczekiwań domowników, a także postawić na produkt pochodzący od uznanego producenta.