Peeling kawitacyjny – czy warto wydawać pieniądze w salonie kosmetycznym?
Peeling kawitacyjny to jedna z metod głębokiego oczyszczania skóry wykonywanych w niemal każdym salonie kosmetycznym. Jak działa, jakich efektów można po nim oczekiwać oraz jakie są przeciwwskazania? Czy warto korzystać z zabiegu peelingu kawitacyjnego w salonach kosmetycznych? W poniższym artykule odpowiadamy na te i inne pytania.

Peeling kawitacyjny – czym jest, jak działa?

Peeling kawitacyjny jest nieinwazyjnym zabiegiem kosmetycznym polegającym na dogłębnym oczyszczeniu cery z martwego naskórka. Oczyszczanie skóry wykonuje się przy pomocy urządzenia emitującego fale ultradźwiękowe. Te zaś, łącząc się z wilgotną skórą, wywołują efekt kawitacji. Woda na skórze przekształca się wówczas w mikro pęcherzyki. One z kolei pękają, niszcząc komórki martwego naskórka, sebum i powstałe wcześniej zanieczyszczenia.

Za pomocą urządzeń takich jak Diamond skin 2in1 poza peelingiem kawitacyjnym można wykonać również zabieg mikrodermabrazji oraz sonoforezę. Ta ostatnia polega na wtłoczeniu substancji aktywnych wgłąb skóry, Tworzy zatem świetny duet z peelingiem kawitacyjnym.

 peeling kawitacyjny

Peeling kawitacyjny – dla kogo?

Zabieg peelingu, pomimo iż zapewnia dogłębne oczyszczenie skóry, nadaje się do każdego rodzaju cery, Proces kawitacji jest na tyle delikatny, że nie powinien wywoływać dodatkowych podrażnień na skórze. Przy skórze wyjątkowo wrażliwej, podrażnionej, czy naczyniowej warto jednak skonsultować zabieg peelingu z kosmetologiem lub dermatologiem. Warto również wybrać profesjonalny i sprawdzony salon kosmetyczny.

Peeling kawitacyjny - efekty

Główną zaletą peelingu kawitacyjnego jest dokładne oczyszczona skóra. Co jeszcze można dzięki niemu uzyskać?

  • Usprawnienie przepływu krwi i limfy, co skutkuje lepszym dotlenieniem komórek i pobudzeniem ich do regeneracji.
  • Zmniejszenie widoczności porów i zaskórników, zredukowanie ilości sebum.
  • Działanie sterylizujące – zwalcza bakterie i hamuje ich rozmnażanie na powierzchni skóry.
  • Stanowi doskonałą bazę do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych. Skóra pozbawiona złuszczonego naskórka znacznie lepiej przyjmuje i wchłania wszelkie składniki aktywne zawarte w kosmetykach i innych preparatach.
  • Skóra zyskuje blask, jest bardziej napięta i wygładzona.

Peeling kawitacyjny – przeciwwskazania

Warto nadmienić, że peeling kawitacyjny nie jest wskazany dla osób z rozrusznikiem serca, padaczka, osteoporozą, czy chorobami tarczycy. Nie powinny mu się także poddawać kobiety w ciąży i karmiące piersią. Nie wykonuje się go również w przypadku zakażeń bakteryjnych lub skaleczeń w miejscu zabiegowym, czy opryszczki. Wszelkie wątpliwości dotyczące zabiegu należy konsultować z dermatologiem lub kosmetologiem.

 depilacja laserowa

Peeling kawitacyjny - czy warto wykonywać go w salonie kosmetycznym?

Wiele osób wykonuje różnego rodzaju peelingi w domowym zaciszu. To świetny sposób na regularne dbanie o cerę. Czy jednak może on zastąpić wizytę w salonie? Należy pamiętać, że zabieg wykonany w salonie kosmetycznym oczyszcza skórę o wiele dokładniej, niż peeling do użytku domowego. Jest to istotne zwłaszcza dla osób, których skóra produkuje duże ilości sebum i takich, które borykają się z widocznymi zaskórnikami, czy trądzikiem. Sprawdzony gabinet kosmetyczny wyposażony jest w profesjonalny sprzęt. Dodatkowo specjalista po krótkiej po rozmowie i ocenie stanu skóry podejmuje decyzję, czy zabieg może być wykonany.

Za stosunkowo niewielką kwotę (w zależności od salonu waha się ona od ok. 100 do 200 zł) otrzymujemy zatem profesjonalną, bezpieczną usługę, która z pewnością przysłuży się naszej cerze.

 depilacja laserowa

Peeling kawitacyjny w salonie – jak przebiega zabieg?

Zabieg Peeling kawitacyjnego w salonie kosmetycznym dzieli się na kilka etapów. Pierwszym z nich jest dokładne oczyszczenie cery z zanieczyszczeń, czy ewentualnego makijażu za pomocą płynu micelarnego lub innego produktu myjącego. Kolejnym etapem jest nałożenie specjalnego produktu odpowiedzialnego za nawilżenie cery. Często jest to połączone z relaksującym masażem twarzy. Kiedy skóra została odpowiedni przygotowana, kosmetolog przeprowadza zabieg peelingu. Do tego celu wykorzystywane jest urządzenie przypominające kształtem szpatułkę. Zabieg jest bezbolesny, choć może wywoływać uczucie lekkiego szczypania lub swędzenia. Po zakończeniu zabiegu specjalista nakłada na twarz intensywnie nawilżający krem.

Czy peeling kawitacyjny można stosować latem?

Peeling kawitacyjny nie jest zabiegiem inwazyjnym, dlatego z powodzeniem można wykonywać go w okresie letnim. Należy pamiętać, że oczyszczanie skóry peelingiem kawitacyjnym pozbawia ja warstwy ochronnej, co skutkuje większym uwrażliwieniem na działanie promieniowania UV. PO zabiegu konieczna jest zatem dodatkowa ochrona skóry w postaci kemu z filtrem, najlepiej SPF 50+.

Peeling kawitacyjny – jak często wykonywać?

Przyjmuje się, że osoby posiadające cerę mieszaną i tłustą mogą mieć wykonywany peeling co tydzień przez pierwsze dwa miesiące, a następnie co 2 do 4 tygodni. W przypadku cery suchej i normalnej zabieg peelingu najlepiej wykonywać regularnie raz w miesiącu. Zapisz się na wizytę w https://syrenka-torun.pl/