Policjanci z toruńskiej komendy skorzystali z zaproszenia i spotkali się z podopiecznymi Domu Pomocy Społecznej „Kraft Haus” w Toruniu. Głównymi tematami, jakie omówili mundurowi, były działania podejmowane przez funkcjonariuszy w obliczu sytuacji kryzysowych. Przedsięwzięcie uatrakcyjnił udział policyjnych przewodników psów służbowych i ich czworonożny partner.

W miniony wtorek (17.10.2023) policjanci z toruńskiej komendy spotkali się z podopiecznymi Domu Pomocy Społecznej „Kraft Haus” w Toruniu. Celem wizyty mundurowych była rozmowa na temat działań, jakie funkcjonariusze podejmują w obliczu sytuacji kryzysowych. Na tę okazję mundurowi specjalnie się przygotowali i przyprowadzili ze sobą psa służbowego, który stanowi pomoc, między innymi do przywracania naruszonego porządku publicznego.

Policyjni przewodnicy objaśnili, na czym polega tresura psów służbowych, a następnie zaprezentowali umiejętności czworonożnego partnera. Podczas pokazów można było zauważyć, w jaki sposób psy zachowują się wobec przestępców i jak ich obezwładniają. Zwierzęta pracujące z funkcjonariuszami są doskonale posłuszne swoim przewodnikom i posiadają wyjątkowe zdolności zapachu oraz wyostrzone instynkty, które czynią je niezastąpionymi w wielu zadaniach związanych z egzekwowaniem prawa.

Przedsięwzięcie cieszyło się dużym zainteresowaniem, a zajęcia upłynęły w miłej i serdecznej atmosferze.

Autor: sierż. sztab. Sebastian Pypczyński
Publikacja: sierż. sztab. Sebastian Pypczyński