Przed nami coraz chłodniejsze dni, pojawia się niebezpieczeństwo wychłodzenia organizmu szczególnie groźne dla osób w kryzysie bezdomności. Toruńscy policjanci apelują o zgłaszanie przypadków, gdy zauważymy osoby potrzebujące pomocy. Nie bądźmy obojętni i reagujmy w takich sytuacjach. Jeden telefon może uratować komuś życie.

Zimowa aura jest coraz mniej przyjazna. To trudny okres zwłaszcza dla osób w kryzysie bezdomności, samotnych, w podeszłym wieku oraz niezaradnych życiowo. Właśnie dla nich największym niebezpieczeństwem jest przede wszystkim wychłodzenie organizmu. Toruńscy policjanci przeprowadzają stałe kontrole, podczas których odwiedzają miejsca, gdzie mogą przebywać osoby w kryzysie bezdomności. Funkcjonariusze przekazują im ulotki i udzielają informacji o placówkach, do których mogą zgłosić się o pomoc, ciepły posiłek lub schronienie w razie potrzeby.

Mundurowi apelują również do mieszkańców o wsparcie w działaniach na rzecz pomocy osobom bez dachu nad głową. Gdy widzimy ich na przykład w okolicach dworców, śmietników, na ławkach czy klatkach schodowych zareagujmy. Zadzwońmy pod numer alarmowy 112 i przekażmy informację o miejscu pobytu potrzebujących osób.

Pamiętajmy! Nie bądźmy obojętni na los innych i nie przechodźmy bez reakcji obok ludzkiego nieszczęścia. Jeden telefon umożliwi udzielenie profesjonalnej pomocy, a przede wszystkim pozwoli uratować komuś życie.

Na stronie internetowej Urzędu Miasta Torunia znajduje się aktualny spis miejsc udzielających schronienia w Toruniu.

Link do strony:

https://www.um.torun.pl/pl/bezdomni-gdzie-po-pomoc