UM Toruń zapewnia bezpłatny transport dla osób z niepełnosprawnością na wybory
W odpowiedzi na potrzeby społeczności, w wyjątkowy dzień – 21 kwietnia 2024 r., nasze miasto wychodzi naprzeciw osobom z niepełnosprawnościami, oferując im bezpłatny transport do lokali wyborczych. To inicjatywa, która ma na celu zapewnienie każdemu równych możliwości udziału w ważnym akcie wyborczym.
  1. Bezpłatny transport dla osób z niepełnosprawnością w dniu wyborów samorządowych.
  2. Priorytet dla osób z widoczną dysfunkcją narządu ruchu, w tym na wózkach inwalidzkich oraz osób niewidomych.
  3. Wymóg okazania orzeczenia o niepełnosprawności w przypadku niewidocznych dysfunkcji.
  4. Rezerwacja transportu dostępna pod numerem telefonu do dnia wyborów.

Wybory to fundament demokracji, a możliwość udziału w nich każdego obywatela stanowi o sile naszego społeczeństwa. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom osób z ograniczeniami ruchowymi, miasto uruchamia specjalny serwis transportowy. Dzięki współpracy z niepublicznym zakładem opieki zdrowotnej P.U. Pro-Med Jerzy Prądzyński, 21 kwietnia wszyscy uprawnieni mieszkańcy będą mogli liczyć na łatwy dostęp do lokali wyborczych.

Usługa ta skierowana jest przede wszystkim do osób, których niepełnosprawność jest najbardziej widoczna – użytkowników wózków inwalidzkich oraz osób niewidomych. Nie zostają jednak pominięci ci, którzy mimo dysfunkcji narządu ruchu, na pierwszy rzut oka nie wydają się mieć problemów z poruszaniem się. W takich przypadkach wystarczy przedstawić kierowcy dokument, który potwierdza niepełnosprawność, aby móc skorzystać z transportu.

Każdy, kto chciałby skorzystać z oferowanego przewozu, powinien pamiętać o wcześniejszym zgłoszeniu swojej potrzeby. Zapisy przyjmowane są telefonicznie pod numerem 505 472 652, aż do dnia wyborów. Nie warto zwlekać, aby w tym kluczowym dniu móc bez przeszkód oddać swój głos. Procedura rezerwacji jest prosty krok ku większej dostępności i inkluzji, co jest zgodne z duchem naszego miasta, które stawia na otwartość i równość wszystkich mieszkańców.


Na podst. UM Toruń