Mistrzowie Polski z Torunia rozpoczęli sezon CS Superligi na Bielańskiej 66
TSŻ Toruń nie zwalnia tempa w rozgrywkach CS Superligi. Po intensywnym starcie sezonu, toruńscy mistrzowie Polski w speedrowerze, już w najbliższą niedzielę staną przed szansą na odbicie się po przegranej. Rywalizacja na torze przy ul. Bielańskiej 66 obiecuje emocje.
  1. TSŻ Toruń przystąpi do meczu jako dwukrotni obrońcy tytułu mistrza Polski.
  2. Zmiany w składzie: doświadczeni Kosma Syrkowski i Filip Kowalski zastąpieni przez młodego Adriana Olkowskiego.
  3. Pierwsza przegrana sezonu z Aseko Orłem Gniezno, 69:87.
  4. Nadchodzący mecz z beniaminkiem ligi, PKS Victorią Poczesna, już 14 kwietnia o 16:00.

W niedzielne popołudnie toruński tor znów ożyje w rytmie zawodów speedrowerowych. TSŻ Toruń, który już od dwóch lat nieprzerwanie dominuje na polskich torach, staną przed szansą poprawienia swojej pozycji po niefortunnej inauguracji sezonu. Ostatnia przegrana może być dodatkowym motywatorem dla zawodników.

Zmiany w składzie drużyny nie uszły uwadze fanów i ekspertów; młody Adrian Olkowski, który do tej pory brylował w CS 1. Lidze, ma za zadanie wypełnić lukę po doświadczonych zawodnikach. Wsparcie nadal stanowić będą Arkadiusz Szymański oraz Dawid Bas, którzy są filarami zespołu.

Przeciwnikiem torunian będzie PKS Victoria Poczesna, zespół, który już na starcie pokazał, że mimo statusu beniaminka, potrafi zaskoczyć. Ich zwycięstwo nad brązowymi medalistami z zeszłego sezonu, Autojazdą Mustang Żołędowo, może stanowić ostrzeżenie dla innych drużyn w lidze.

Tego samego dnia, ale kilka godzin wcześniej, na torze pojawi się także Drwęca Kaszczorek, mistrz CS 1. Ligi z poprzedniego roku, który zmierzy się z TPD Kalety. To spotkanie również przyciągnie uwagę miłośników speedrowera, zwłaszcza po nieudanym początku sezonu Drwęcy, która przegrała z Szarżą Wrocław.

Warto również wspomnieć, że rozgrywki CS Superligi Żaków także wystartowały, a młodzi zawodnicy TSŻ Biofarm Toruń już odnieśli pierwsze zwycięstwo. To pokazuje, że przyszłość toruńskiego speedrowera ma solidne fundamenty.

Mieszkańcy Torunia i fani speedrowera z pewnością z niecierpliwością oczekują nadchodzących zawodów, które mogą przynieść wiele emocji i niezapomnianych wrażeń. Wszyscy są zaproszeni na tor przy ul. Bielańskiej 66, by wspierać lokalnych zawodników w ich dążeniu do kolejnych sukcesów.


Według informacji z: Urząd Miasta Toruń