giARTino – Ogród sztuki

17 maja 2018 r., godz. 17.00 zapraszamy na otwarcie wystawy Memento – prezentacji prac podopiecznych Pracowni Rozwijania Twórczości Osób Niepełnosprawnych. Ekspozycja jest częścią VII Międzynarodowych Intermedialnych Spotkań Studentów giARTino.

Wstęp wolny!!!

Dodatkowych informacji udziela Kamil Hoffmann,
tel. 56 6522755, kom. 694 270229,

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sztuka w dialogu

Prace plastyczne osób niepełnosprawnych (m.in. malarstwo Renaty Jagielskiej i pastele Janusza Orłowskiego), tkaniny Klary Skórskiej i Mariana Stępaka, obiekty i rzeźby Sylwii Simson oraz fotografie Kaspra Heina złożą się na siódmą wystawę z cyklu giARTino – Ogród Sztuki, w tym roku odbywającą się pod hasłem Memento. Wystawa prezentowana będzie w Galerii Spotkań WOAK w Toruniu, ul. Szpitalna 8. Otwarcie w czwartek, 17 maja o godz. 17.00. Wstęp wolny.

Międzynarodowe Intermedialne Spotkania Studentów giARTino – Ogród Sztuki to przedsięwzięcie współorganizowane przez Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu i Wydział Sztuk Pięknych UMK od 2012 roku. W poprzednich edycjach wystawy uczestniczyli studenci i doktoranci wyższych szkół artystycznych z Polski, Ukrainy, Słowacji i Serbii. Pomysłodawcą i kuratorem Międzynarodowych Intermedialnych Spotkań Studentów giARTino – Ogród Sztuki od początku jest prof. Marian Stępak, kierownik Pracowni Ikonosfery w Zakładzie Plastyki Intermedialnej UMK. Każdego roku podsuwa on uczestnikom inny temat, tym razem ekspozycjom i pozostałym działaniom w ramach giARTino przyświeca hasło Memento.

Na tegorocznej wystawie giARTino – Ogród Sztuki prace studentów zostały zestawione z twórczością plastyczną osób niepełnosprawnych – obrazami i rysunkami z kolekcji prof. Mariana Stępaka, który w latach 1985-94 (jako student a następnie absolwent Wydziału Sztuk Pięknych UMK) prowadził zajęcia plastyczne z podopiecznymi toruńskiej Pracowni Rozwijania Twórczości Osób Niepełnosprawnych.

Wspólna ekspozycja twórczości osób niepełnosprawnych oraz prac studentów kierunków artystycznych układa się w ciekawy dialog, który dla każdego z oglądających może może stać się inspiracją do innego spojrzenia na sztukę.

Wystawa prezentowana będzie do 22 maja 2018 r.