Wirtualne biuro najważniejsze kwestie

3 min czytania
najważniejsze kwestie względem biura wirtualnego

Przedsiębiorcy starają się minimalizować koszty prowadzenia działalności. Oczywiście doświadczony rekin biznesu wie, że można ten cel osiągać wyłącznie wtedy, jeżeli nie wiąże się to z pogorszeniem jakości produktu lub usługi i jeśli nie odbije się to negatywnie na pracownikach. Szukanie oszczędności jest czymś naturalnym. I choć dzisiaj koszty prowadzenia działalności są duże, to przedsiębiorca ma też wielkie możliwości redukcji kosztów. Chociażby dzięki nowym technologiom, czy modnym rozwiązaniom, które na naszym rynku pojawiły się kilka lat temu, chociaż ludzie na całym świecie korzystają z nich od dawna. Mowa np. o wirtualnych biurach.

Czy wirtualne biuro jest legalne?

Wiele osób słysząc o wirtualnym biurze w Warszawie dla biznesu boi się. Dlaczego? Niektórzy uważają, że rozwiązanie to może być nielegalne. Oczywiście są w błędzie. Biura wirtualne w Warszawie działają legalnie, a obawa wynika ze zwykłej niewiedzy. To prawda, że wirtualne biuro nie jest biurem typowym, lecz wszystkie sporne kwestie, które pojawiły się w chwili zarejestrowania pierwszych takich biur w Polsce, zostały rozstrzygnięte przez sąd. W 2014 roku zapadła decyzja Naczelnego Sądu Administracyjnego, która jasno potwierdziła, że działalność gospodarcza może zostać zarejestrowana w dowolnym miejscu. Każdy przedsiębiorca może zatem zarejestrować działalność przy wykorzystaniu biura wirtualnego w Warszawie, biura serwisowanego lub coworkingowego. Również, urzędy skarbowe nie mogą mieć mieć żadnych zastrzeżeń.

Uwaga! Aby nikt nie mógł kwestionować legalności rejestracji firmy w wirtualnym biurze w Warszawie, konieczne jest aby firma świadcząca tego typu usługi posiadała zgodę właściciela na podnajem lokalu osobom trzecim.

Na czym polega usługa wirtualnego biura?

Idea wirtualnego biura jest bardzo prosta. Przedsiębiorca uiszcza co miesiąc opłatę, zazwyczaj nie jest to opłata wysoka, chociaż oczywiście zależy od ilości usług. Z cenami za pakiety usług wirtualnego biura można zapoznać się tutaj: http://biurokamienica.pl/wirtualne-biuro-warszawa-srodmiescie/. Co otrzymuje przedsiębiorca? Przede wszystkim adres, który może wykorzystać do rejestracji firmy. Ponadto, może skorzystać z usług dodatkowych: profesjonalnej opieki sekretariatu, pomocy specjalistów, możliwości wynajmu wyposażonego biura, czy też też sali konferencyjnej.

Wirtualne biuro - jakie są korzyści dla przedsiębiorcy?

Wirtualne biuro w Warszawie zapewnia przede wszystkim optymalizację kosztów. Dziś wielu ludzi uprawia wolne zawody: copywriterzy, graficy, informatycy, dziennikarze oni, ale także wiele innych grup zawodowych nie potrzebują własnego biura każdego dnia. Wiele osób jest zdania, że zakładając działalność konieczne jest również wynajęcie lokalu. Niektórzy nawet zapożyczają się na ten cel w banku i kupują lokal, w którym urządzają biuro, a następnie przez kilka lat spłacają kredyt, zamiast inwestować w firmę. Osoby nie potrzebujące biura mogą wiele zaoszczędzić płacą tylko za to, z czego korzystają, a ich działalność na tym nie ucierpi. Wirtualne biura w Warszawie w Śródmieściu pozwalają zaoszczędzić i pieniądze wydać na faktyczny rozwój firmy.

Biorąc pod uwagę renomę i prestiż firmy, bardzo istotny jest również sam adres. Prestiżowy adres możemy wykorzystać nie tylko do celów rejestracyjnych, ale również do celów marketingowych i promocyjnych. Dla klienta lokalizacja firmy w prestiżowym miejscu jest znakiem, że ma do czynienia z firmą rzetelną, pewną i godną zaufania czy to się komuś podoba, czy nie, czy się z tym zgadzamy, czy budzi to nasz sprzeciw, to jednak mnóstwo klientów właśnie tak myśli.

Wirtualne biura w Warszawie w Śródmieściu , nawet tanie, oferują klientom pomoc specjalistyczną fachowców. To również jest przydatne. Nadchodzi czas rozliczeń rocznych, lub pojawiają się problemy księgowe doradztwo i doświadczony personel jest wtedy pod ręką.

Biur wirtualnych w Warszawie jest wiele i będzie powstawało ich jeszcze więcej to jest pewne. Biura wirtualne w Warszawie są w Śródmieściu, a zatem w samym centrum miasta, a także w wielu dzielnicach: na Bielanach, Pradze Południe, Ochocie, Woli, czy na Mokotowie.

Autor: Zewnętrzny materiał partnerski

halotorun_kf