Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Toruń

Policjanci przypominają, że pora jesienno- zimowa to czas zmieniających się warunków na drodze. Apelujmy więc o ostrożną jazdę i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. W ciągu wczorajszej doby w naszym powicie doszło do dwudziestu pięciu kolizji.

 


Wczoraj tj. 4.05.2019 w naszym powicie doszło do 25 kolizji. Kilka z nich było naprawdę groźnych. Do największą ilość zdarzeń drogowych policjanci odnotowali  pomiędzy godzinami 14:00 a  15:00. Zgłoszenia o nich praktycznie wpływały do dyżurny toruńskiej komendy o jednym czasie a cztery z nich miały miejsce  na dwóch krańcach i Torunia i nastąpiły w   niewielkiej odległości od siebie. Tak zdarzyło się na ul. Olsztyńskiej i Szosie Bydgoskiej. 
Jak się okazało około godz. 14:00  właśnie na ul. Olsztyńskiej w pobliżu Tarnowskiej  doszło do kolizji trzech aut. Kierowca daewoo lanos jadący w kierunku Centrum Miasta uderzył w fiat pandę a ten w stojącego przed nim opla corsę. Na szczęście nikomu nic się nie stało a kolizja zakończyła się mandatem dla kierowcy lanosa.

Około godz. 14:15 również przy ul. Olsztyńskiej a Olimpijskiej doszło do kolejnej kolizji. Tym razem kierowca scanii  zmieniając pas ruchu z lewego na prawy uszkodził jadącego tym pasem volkswagena. Kierowca ciężarówki, obcokrajowiec otrzymał mandat.

Krótko po godz. 14:45 w okolicy Traugutta doszło do kolizji osobówki z tramwajem. Kierowca volkswagena jadący ul. Warszawską chciał skręcić w Pl. 18- Stycznia. Wykonując ten manewr nie udzielił pierwszeństwa przejazdu tramwajowi i doszło do zderzenia. Na szczęście ani kierowcom ani pasażerom  zarówno pojazdu osobowego jak i z tramwaju nic się nie stało. Kierowca volkswagena otrzymał mandat, punkty karne  a policjanci zatrzymali mu dowód rejestracyjny pojazdu ze względu na jego duże zniszczenia.

Około godz. 15:00 praktycznie w tym samym czasie doszło do dwóch podobnych kolizji przy Szosie Bydgoskiej. Najpierw kierowca mazdy jadąc w kierunku Bydgoszczy nagle stracił panowanie nad pojazdem , zjechał na przeciwny pas ruchu i dachował w przydrożnym rowie. Kierowcy jadący w kierunku Torunia widząc co się stało zaczęli zwalniać. Po chwili kierowca seata ibizy jadący w kierunku Bydgoszczy również stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwny pas ruchu i uderzył  w przód stojącej  na przeciwległym pasie kia  a następnie  podobnie jak kierowca mazdy dachował  w rowie. Obaj kierowcy otrzymali mandaty.

Policjanci przypominają, że pora jesienno- zimowa to czas zmieniających się warunków na drodze. Apelujmy więc o ostrożną jazdę i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.Nie zawsze ta dozwolona znakami zagwarantuje nam bezpieczeństwo.

Autor: Wioletta Dąbrowska
Publikacja: Wioletta Dąbrowska

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.