Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Toruń

Kryminalni ze Śródmieścia i komendy miejskiej w salonie gier przy Szosie Chełmińskiej zatrzymali dwóch wcześniej wytypowanych sprawców licznych włamań. To 33- letni mieszkaniec toruńskiego Osiedla Bielany i 32- letni mieszkaniec Chełmińskiego Przedmieścia. Teraz obu im grozi do 15 lat więzienia.

W dniu 4.02.2019r. po  godzinie 20.00 w Toruniu przy  w salonie gier przy  Szosie Chełmińskiej  funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego  Komisariatu Policji Toruń Śródmieście i  toruńskiej komendy zatrzymali  dwóch wcześniej wytypowanych sprawców licznych włamań. 

To 33- letni mieszkaniec toruńskiego Osiedla Bielany i 32- letni mieszkaniec Chełmińskiego Przedmieścia.  Podczas przeszukania  a jeszcze w trakcie zatrzymania policjanci odnaleźli również przy starszym z nich  narkotyki. To było ponad 8  gramów białego proszku. Wstępne policyjne testy wykazały, że środek posiadał cechy charakterystyczne dla amfetaminy. Miał jeszcze   blisko  1,5 grama tabletek  ecstazy.

Policjanci  dowiedli, że 32 latek w dniu 19 stycznia 2019 roku w Toruniu, po uprzednim wyłamaniu zamka w  drzwiach wejściowych do jednego z   kościołów przy toruńskich Rybakach, dostał się do jego wnętrza po czym włamał się do czterech skarbonek na datki. Zabrał z nich  pieniądze w  kwocie około  kilkaset złotych . 
W dniu  26 stycznia  tego roku  po uprzednim ukryciu się we wnętrzu kościoła, ponownie  włamał do czterech skarbonek na datki i zabrał znajdujące się w nich pieniądze. Następnie zbił szybę  w nawie bocznej kościoła i uciekł. 
W dniu  29 stycznia 2019 roku w Toruniu na Osiedlu Rubinkowo włamał się do kolejnych dwóch kościołów. Tam znów włamał się do skarbonek  i skradł  pieniądze przeznaczone na ofiarę.
Policjanci ustalili jeszcze, że  24 stycznia br. doszło do włamania, które nie zostało zgłoszone policji. Ten sam człowiek wszedł do jednego z otwartych wtedy kościołów na osiedlu Koniuchy. Podobnie jak we wszystkich poprzednich przypadkach włamał się do skarbonki na datki i ukradł kilkadziesiąt złotych . Dodatkowo dokładnie tego samego dnia tj. 24 stycznia 2019 roku w Toruniu przy ul. Konfekcyjnej , działając wspólnie i w porozumieniu z 33 latkiem, po uprzednim wybiciu okna  sklepu  dostał się do jego wnętrza skąd dokonał kradzieży pieniędzy, wyrobów tytoniowych i artykułów spożywczych. Wszystko warte kilkaset złotych. 
W nocy kiedy włamali się do kościołów na Rubinkowie obaj włamali się jeszcze do baru przy ul. Żółkiewskiego. Tam  z kasy fiskalnej ukradli kilkadziesiąt złotych. Jak się okazało 32- latek dopuścił się wszystkich tych przestępstw w warunkach powrotu do przestępstwa czyli tzw. recydywy, bowiem w okresie  5 lat od odbycia kary pozbawienia wolności za przestępstwo podobne  znowu się dopuścił. Jak się okazało zakład karny opuścił w październiku 2017 roku, gdzie odbywał wyrok za wcześniej dokonane włamania. 

Jego o rok straszy kompan wcale od niego nie odstaje swoja przeszłością kryminalną. W styczniu tego roku opuścił zakład karny po trzech miesiącach aresztu, który otrzymał za włamania do sklepów jednej ze znanych sieci, w  jakich  uczestniczył  w okresie od maja do sierpnia 2018 roku. Policjanci wytypowali go wtedy również do rozboju jakiego dopuścił w nocy 23 sierpnia minionego roku.  Wtedy przewrócił młodą kobietę i wykorzystując jej bezbronność zabrał jej pozłacany pierścionek, oraz torebkę wraz z zawartością telefonu komórkowego, portfela z pieniędzmi i innych drobiazgów. 

Policjanci nie wykluczają dalszego rozwoju tej sprawy. Teraz obu im grozi do 15 lat więzienia. 

Autor: Wioletta Dąbrowska
Publikacja: Wioletta Dąbrowska
Ładowanie odtwarzacza...

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.