Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Toruń

W Komendzie Miejskiej Policji w Toruniu odbyła się odprawa służbowa podsumowująca pracę toruńskich funkcjonariuszy w 2018 roku. W spotkaniu wzięli udział między innymi Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy, Prezydent Miasta Torunia, Starosta Toruński oraz przedstawiciele toruńskich prokuratur rejonowych.

Dzisiaj (11.02) o godz. 10:30 w Komendzie Miejskiej Policji w Toruniu przy ul. Grudziądzkiej 17, odbyła się odprawa podsumowująca pracę toruńskich funkcjonariuszy w minionym roku. W spotkaniu wzięli udział między innymi Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy insp. Paweł Spychała, Prezydent Miasta Torunia Michał Zaleski oraz Starosta Toruński Marek Olszewski oraz szefowie prokuratur p.o. Zastępcy Prokuratora Rejonowego Toruń Centrum Zachód  Krzysztof Lipiński  oraz p.o. Prokuratora Rejonowego Toruń Wschód Marcin Licznerski. 

Prowadzący odprawę Komendant Miejski Policji insp. Maciej Lewandowski po zaprezentowaniu przez zastępców odpowiedzialnych za piony prewencji i kryminalny efektów pracy toruńskich funkcjonariuszy w 2018 roku podkreślił, że liczby to wynik końcowy codziennego zaangażowania policjantów i  ich  chęci niesienia pomocy ludziom. 

W porównaniu z ubiegłymi latami zmniejszyła się liczba przestępstw ogółem oraz kryminalnych na terenie działania KMP w Toruniu. Dzięki aktywności policjantów, nie tylko poprzez represje ale również przez upominanie uczestników ruchu, znacznej poprawie uległ stan bezpieczeństwa na drogach regionu jeśli chodzi o ilość zdarzeń drogowych. Należy zaznaczyć, że  na ten stan bezpieczeństwa ma ogromny wpływ m.in. ilość przeprowadzonych kontroli stanu trzeźwości kierowców, których toruńscy funkcjonariusze wykonali  w 2018 roku prawie sto dwadzieścia i pół tysiąca (124. 975 kontrole). Dla porównania rok wcześniej była to liczba 115 460. 

Bardzo dobrze układała się również współpraca z władzami samorządowymi, Strażą Miejską i Strażą Pożarną oraz innymi organami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo, które wspomagały policjantów w ich codziennych zmaganiach. 

Komendant Miejski Policji w Toruniu podkreślił,  że tak dobre wyniki to również  rezultat coraz większej aktywności obywateli w sygnalizowaniu wszelkiego rodzaju naruszeń prawa. W  tego typu działaniach oraz wielu akcja prewencyjnych prowadzonych w powiecie bardzo wspomagają też wszystkie lokalne media dzięki, którym możemy docierać do większego spektrum odbiorców zapobiegając zjawiskom przestępczym.

 

Autor: Wioletta Dąbrowska
Publikacja: Wioletta Dąbrowska

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.